Stefan Horngacher

i

Autor: East News Stefan Horngacher

Stefan Horngacher nie miał wyboru. Musiał się do tego posunąć. Od tej decyzji nie ma odwrotu

2022-03-16 12:05

Do zakończenia sezonu w skokach narciarskich pozostało już bardzo niewiele. Przed zawodnikami jeszcze rywalizacja na dwóch mamutach. Najpierw odbędą się zawody w Oberstdorfie, a tydzień później w Planicy. Z racji tego, że najbliższa rywalizacja będzie miała miejsce w Niemczech, reprezentacja naszych zachodnich może wystawić nieco szerszą kadrę. Stefan Horngacher musiał jednak skreślić jednego z podstawowych zawodników.

Czas biegnie nieubłaganie i już niebawem skoczkowie będą mieli chwilę odpoczynku. Wszystkie najważniejsze imprezy już się odbyły, a w najbliższych tygodniach poznamy rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz w rywalizacji o małą Kryształową Kulę w lotach narciarskich. Skoczkowie mają przed sobą dwa weekendy na mamutach.

Izabela Małysz pokazała dwa zjawiskowe zdjęcia. Te widoki u żony Małysza zapierają dech!

Horngacher musiał podjąć taką decyzję. Problemy skoczka

W najbliższych dniach zawodnicy będą rywalizować na skoczni w Oberstdorfie. Z tego też względu Niemcy będą mogli skorzystać z tzw. "puli narodowej" i w kwalifikacjach będą uprawnieni do wystawienia aż dwunastu zawodników. Stefan Horngacher zadecydował, kto zaprezentuje się w najbliższy weekend w Oberstdorfie i większych zaskoczeń nie było.

Brutalna ocena Michala Doleżala. Takiego podsumowania jeszcze nie było, Czech może stracić pracę

Przed własną publicznością wystąpią przede wszystkim Markus Eisenbichler, Severin Freund, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Constantin Schmid i Andreas Wellinger, a więc zawodnicy, którzy stanowią trzon reprezentacji Niemiec. Oprócz nich zobaczymy kilku zawodników z zaplecza niemieckiej kadry A.

Sonda
Czy Stefan Horngacher był dobrym trenerem reprezentacji Polski?

Ważne decyzje Horngachera. Nie było odwrotu

A będą to Justin Lisso, Kilian Maerkl, Martin Hamann, Philipp Raimund, Adrian Sell i David Siegel. W kadrze brakuje jednak Piusa Paschke. Horngacher nie mógł skorzystać z usług zawodnika, bo skoczka dopadła infekcja wirusowa. - Pius opuści loty w Oberstdorfie, ponieważ zmaga się z infekcją wirusową. Jego miejsce w zespole zajmie Martin Hamann. Dzięki grupie narodowej młodzi skoczkowie będą mieli okazję, by sprawdzić się na obiekcie do lotów. Wszyscy nie mogą doczekać się tego wyzwania - powiedział Horngacher cytowany przez portal deutscherskiverband.de.

Szkoleniowiec niemieckiej ekipy przewiduje również, że warunki pogodowe w weekend nie powinny sprawiać zawodnikom problemów. - Patrząc na prognozy, możemy spodziewać się dobrej pogody. Wiatr w tamtejszej dolinie zwykle nie sprawiał większych problemów. Czeka nas fajna impreza, nareszcie ze wsparciem miejscowych fanów - przekazał Austriak.

Tomasz Hajto szczerze o reprezentacji Polski i walce w MMA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze