Tak zachował się Horngacher, gdy zobaczył, że Polacy potrzebują pomocy. Nie do wiary!

2020-12-02 10:07 JWa
Stefan Horngacher
Autor: SE Stefan Horngacher

Stefan Horngacher zdecydował się na działanie, które u wielu kibiców zostanie przyjęte ze sporym zaskoczeniem! Trener niemieckich skoczków narciarskich po ostatnich zawodach zobaczył, że jeden z Polaków potrzebuje sporej pomocy. Zachował się w sposób, który budzi jednoznaczne emocje. Czy były selekcjoner polskich skoczków narciarskich zapomniał o współpracy z biało-czerwonymi z przeszłości? Wszystkiego dowiecie się z poniższej galerii zdjęć!

Stefan Horngacher i Niemcy mają powody do zadowolenia na początku nowego sezonu skoków narciarskich. Trener kadry naszych zachodnich sąsiadów dobrze przygotował podopiecznych, którzy w pierwszych konkursach zaprezentowali wysoką formę. Nic dziwnego, że wszyscy w niemieckiej reprezentacji są w świetnych humorach. Sytuacja radości zmieniła się jednak w pewną niepewność. Stefan Horngacher musiał w jakiś sposób zareagować, gdy zobaczył i usłyszał, że jeden z Polaków potrzebuje konkretnej pomocy. Postanowił wraz ze sztabem przejść obok obojętnie czy pomógł biało-czerwonemu skoczkowi? Wszystkiego dowiecie się z poniższej galerii zdjęć!

Horngacher zareagował na apel Polaków. Szok dla wielu

Wielu polskich kibiców uważa, że Stefan Horngacher zachował się nie fair, gdy rozstawał się z polską kadrą. Austriak przedłużał ogłoszenie swojej decyzji o odejściu, o co pretensje mieli wówczas nie tylko kibice, lecz także działacze Polskiego Związku Narciarskiego. Padło wiele nieprzyjemnych słów i opinii z obu stron i Austriak, ani nikt z jego niemieckiego sztabu, nie musiał wcale pomagać, gdy zobaczył jaka sytuacja spotkała jednego z reprezentantów naszego kraju.

Adam Małysz zdradził prawdę o swojej córce. Nastąpił przełom, rodzina się powiększy!

Czołowy polski skoczek zakończy karierę po igrzyskach? Jego wypowiedź mówi wiele

Kamil Stoch spotkał wyjątkową osobę na swojej drodze. Zadała mu ważne pytanie, które może wszystko zmienić

Niemcy pomagają Polakom w skokach narciarskich

Cała sprawa ma związek z kolejnymi zawodami Pucharu Świata. Konkursy odbędą się w rosyjskim Niżnym Tagile, ale tuż po zawodach w Finlandii podjęto decyzję, że czołowi polscy skoczkowie w tę daleką podróż się nie udadzą. Cała kadra wróciła do ojczyzny i tylko jeden z naszych zawodników uda się do Rosji po zawodach w Ruce. Paweł Wąsek w środę wyruszył do Wiednia, gdzie wsiądzie w samolot do Rosji. Taka kombinacja sprawiła, że pojawiły się niespodziewane problemy, a Niemcy i Horngacher wcale nie musieli ułatwiać Polakom zadania, czym zdobyliby przewagę już przed startem w Rosji.

Reakcja Horngachera na kłopoty Polaka. Pomógł?

Skoki narciarskie rzadko jednak bywają brudnym sportem, w którym dochodzi do nieczystej gry. Dzięki reakcji Niemców i Horngachera Paweł Wąsek nie musiał martwić się o sprzęt. Okazało się bowiem, że rywale chętnie pomogli reprezentantowi Polski. Niemcy bezpośrednio z Finlandii udali się do Rosji i w drogę zabrali ze sobą narty Pawła Wąska, dzięki czemu ten uniknął niepotrzebnego stresu i nie musiał generować dodatkowych kosztów za bagaż podczas lotów.

POTĘŻNY cios spadł na Stocha i Kubackiego. Znowu zostaną z tym CAŁKIEM SAMI

PŚ w skokach narciarskich. Horngacher pomaga reprezentacji Polski

Okazało się więc, że Stefan Horngacher zachował się naprawdę godnie pochwały. Niemiecka kadra pomogła bardzo reprezentantowi Polski, a zdjęcie bezpiecznych nart Pawła Wąska opublikował na Twitterze dziennikarz specjalizujący się w skokach narciarskich Kacper Merk. Wygląda więc na to, że naszemu skoczkowi pozostanie już tylko dobrze zaprezentować się w Niżnym Tagile i sprawić jakiś podarunek zawodnikom z zachodniej granicy w ramach podziękowań.

Tak zachował się Horngacher, gdy Polacy potrzebowali pomocy. Nie do wiary!
Najnowsze