Stefan Horngacher nieodwracalnie ZDETRONIZOWANY. Zadano mu ostateczny CIOS, tego już się nie cofnie

2021-02-27 20:24 kkn
Stefan Horngacher
Autor: East News

Stefan Horngacher wciąż cieszy się w Polsce ogromną popularnością i uznaniem. Bo to w dużej mierze to za sprawą austriackiego szkoleniowca polskie skoki wróciły na szczyt. Wydawało się, że jego osiągnięć z biało-czerwonymi długo nikt nie pobije, ale bardzo szybko okazało się, że Michal Doleżal radzi sobie na stanowisku szkoleniowca polskiej kadry równie dobrze. Potwierdza to również pewna wyjątkowa statystyka.

Nadużyciem byłoby stwierdzenie, że przed Horngacherem polskie skoki były w dużym dołku. Ale na pewno zawodnicy nie osiągali takich sukcesów, o jakich marzyli biało-czerwoni kibice. Przyjście Austriaka wiele zmieniło. Szkoleniowiec zdołał zbudować zespół, którego bardzo brakowało w latach poprzednich, kiedy to patrzyliśmy w dużej mierze na indywidualne sukcesy. Pod jego okiem dobrze skakał Maciej Kot, rozwinął się Piotr Żyła i w czołówce na dobre zameldował się Dawid Kubacki. Błędy również się zdarzały, jak choćby skreślenie Andrzeja Stękały, ale nie myli się tylko ten, co nic nie robi.

NIESAMOWITA historia Andrzeja Stękały. Był w FATALNEJ sytuacji, skreślony przez Horngachera. Przyjaciele ruszyli na pomoc

Po odejściu Horngachera do niemieckiej kadry można było czuć pewnego rodzaju niedosyt, bo dochodziły do kibiców głosy, że to trener postanowił zrezygnować z dalszego prowadzenia Polaków. Wówczas wydawało się, że to będzie spore wyzwanie dla biało-czerwonej kadry. Szybko okazało się jednak, że Michal Doleżal doskonale wszedł w buty Horngachera.

Tak Piotr Żyła POSZYBOWAŁ po ZŁOTO! Ten historyczny lot trzeba zobaczyć! [WIDEO]

Bo pod okiem Czecha Polacy nadal odnoszą wielkie sukcesy i biją kolejne rekordy. Potwierdzeniem swego rodzaju detronizacji Horngacehra jest statystyka podana przez Adama Bucholza z portalu skijumping.pl. Okazuje się, że pod wodzą Austriaka biało-czerwoni nie zdobyli medalu podczas pierwszego tygodnia trzech wielkich imprez. A w Oberstdorfie złoty medal ma już Piotr Żyła. Dla perfekcjonisty jakim jest Horngacher może być to cios, że nie udało mu się tego dokonać. Ale Austriak może cieszyć się ze srebra Karla Geigera.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze