Tak Piotr Żyła POSZYBOWAŁ po ZŁOTO! Ten historyczny lot trzeba zobaczyć! [WIDEO]

2021-02-27 19:46 dko
Piotr Żyła mistrzem świata
Autor: EAST NEWS Piotr Żyła mistrzem świata

Tego momentu Piotr Żyła nie zapomni już nigdy! Przed swoim drugim, a zarazem ostatnim skokiem w sobotnim konkursie na skoczni normalnej, był pod ogromną presją, bo rywale skoczyli wyśmienicie. Jednak skoczek z Wisły miał swój dzień i nie dał im żadnych szans. W drugiej serii poszybował bardzo daleko i zgarnął złoty medal mistrzostw świata! Jego skok po prostu trzeba zobaczyć.

Chyba nikt nie mógł zakładać, że sobotni konkurs mistrzostw świata na skoczni normalnej zakończy się właśnie w taki sposób. Bo nawet najwięksi optymiści i kibice Piotra Żyły nie mogli zakładać, że to właśnie on poleci po tytuł mistrza świata. Rzeczywistość sportowa ponownie postanowiła zaskoczyć wszystkich, a skoczek z Wisły dał biało-czerwonym kibicom mnóstwo radości. W pierwszej serii poleciał aż 105 metrów i z przewagą ponad trzech punktów prowadził nad rywalami. W rundzie finałowej musiał odeprzeć atak Karla Geigera i Anże Laniska, ale zrobił to wyśmienicie. Żyła skoczył 102,5 metra i po raz pierwszy w karierze sięgnął po złoty medal mistrzostw świata. A lot po złoto zobaczycie poniżej!

Adam Małysz się POPŁAKAŁ, gdy na TO patrzył. Opowiedział o TAJNYM spotkaniu Żyły

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze