Stefan Horngacher

i

Autor: East News Stefan Horngacher

Jest potwierdzenie

Stefan Horngacher postawił sprawę jasno. Od tego już nie ma odwrotu, doszło do ważnej roszady

2022-11-24 10:53

Wielkimi krokami zbliża się kolejny weekend ze skokami narciarskimi. Drugą lokalizacją, w której odbędzie się rywalizacja w Pucharze Świata będzie Finlandia, a konkretnie Ruka. Po raz pierwszy w sezonie skoczkowie zmagać będą się na śniegu, co może mieć przełożenie na wyniki. Na razie powodów do radości nie mogą mieć Niemcy. Stefan Horngacher przed kolejnym weekendem postanowił dokonać roszady.

Inauguracja tegorocznego sezonu w Pucharze Świata była bardzo nietypowa, bo odbyła się na igielicie. Zawody w Wiśle przeszły tym samym do historii, ale już w najbliższy weekend wrócimy do zimowej rzeczywistości. Skoczkowie udadzą się na północ Europy, do Finlandii. Zawody w Ruce będą już przypominać te tradycyjne, a zawodnicy w końcu będą mogli rywalizować na białym puchu.

Horngacher postawił na zmianę. Wraca doświadczony zawodnik

Po pierwszym weekendzie z Pucharem Świata powody do radości mają Polacy, a przede wszystkim Dawid Kubacki. Reprezentant biało-czerwonych wygrał dwa konkursy i jest liderem klasyfikacji generalnej. Ale i inni podopieczni Thomasa Thurnbichlera pokazali się z bardzo dobrej strony. Zupełnie odmienne nastroje panują w reprezentacji Niemiec. Kadra prowadzona przez Stefana Horngachera w Wiśle spisała się słabo. Żaden z naszych zachodnich sąsiadów nie zmieścił się w czołowej dziesiątce klasyfikacji i sobotnie i niedzielnego konkursu. A to na pewno pewne rozczarowanie dla Niemców, którzy zawsze uchodzą za faworytów. Przed najbliższym weekendem Horngacher postanowił dokonać roszady w składzie, który zabierze na zawody. Do kadry wróci doświadczony Stephan Leyhe. Zastąpi on młodszego Philippa Raimunda. Niemcy już w czwartek mają oddać pierwsze skoki na śniegu i przygotowywać się do weekendowych zmagań.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze