Stefan Horngacher zwleka z podpisaniem kontraktu. Jest kandydatem na trenera Austriaków

2018-03-07 9:10
Stefan Horngacher, skoki narciarskie
Autor: East News Stefan Horngacher

Skoczkowie mają przed sobą decydujące starty w Pucharze Świata. W najbliższych dniach rozegrany zostanie skandynawski turniej Raw Air, po którym sprawa triumfatora tegorocznej klasyfikacji generalnej może zostać rozstrzygnięta. Koniec sezonu, który nastąpi w ostatnich dniach marca, to również koniec kontraktu Stefana Horngachera. Austriak nadal nie przedłużył umowy z PZN.

Sprawa wygasającego kontraktu austriackiego szkoleniowca nabrała rozgłosu po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Podczas zmagań w Korei Południowej mało kto pochylał się nad tym tematem. Szczególnie w momencie, gdy Polacy odnosili historyczny sukces. Pozostanie Horngachera na stanowisku trenera biało-czerwonych jest jednak istotną kwestią.

Pod jego wodzą Polacy odnoszą wielkie sukcesy. W 2017 roku po raz pierwszy zdobyli złoty medal mistrzostw świata w konkursie drużynowym . Ponadto niemal z każdej imprezy wracali z medalami. Tak było m.in na tegorocznych mistrzostwach świata w lotach oraz przede wszystkim na igrzyskach. Mimo sukcesów, które są wielką zasługą Horngachera, PZN nie zagwarantowało jeszcze jego pozostania w Polsce.

Tymczasem również inne związki chętnie widziałyby 48-latka u siebie w kraju. Austriacki "Tiroler Tageszeitung" donosi, że Horngacher jest jednym z mocnych kandydatów na stanowisko szkoleniowca austriackiej kadry. Związek narciarski w tym kraju nie jest zadowolony z pracy Heinza Kuttina, który w przeszłości również pracował z polskimi skoczkami.

Peter Schroecksnadel, szef austriackiej federacji, zapewnia, że o zwolnieniu Kuttina przed zakończeniem sezonu nie ma mowy. Jednak po oddaniu ostatniego skoku przez zawodników, roszady są niemal nieuniknione. Według dziennikarzy z Austrii Horngacher może specjalnie grać na zwłokę, czekając na lepsze oferty. Według ostatnich słów Apoloniusza Tajnera, Austriak wie na jakich warunkach mógłby pracować w Polsce, a sprawa przedłużenia jego kontraktu ma się rozstrzygnąć po zawodach w Planicy, które kończą sezon.

Zobacz również: Apoloniusz Tajner: Odbyliśmy rozmowę ze Stefanem Horngacherem. Wszystko zostało omówione

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze