Stefan Horngacher zwleka z podpisaniem kontraktu. Jest kandydatem na trenera Austriaków

2018-03-07 9:10 DaO
Stefan Horngacher, skoki narciarskie
Autor: East News Stefan Horngacher

Skoczkowie mają przed sobą decydujące starty w Pucharze Świata. W najbliższych dniach rozegrany zostanie skandynawski turniej Raw Air, po którym sprawa triumfatora tegorocznej klasyfikacji generalnej może zostać rozstrzygnięta. Koniec sezonu, który nastąpi w ostatnich dniach marca, to również koniec kontraktu Stefana Horngachera. Austriak nadal nie przedłużył umowy z PZN.

Sprawa wygasającego kontraktu austriackiego szkoleniowca nabrała rozgłosu po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Podczas zmagań w Korei Południowej mało kto pochylał się nad tym tematem. Szczególnie w momencie, gdy Polacy odnosili historyczny sukces. Pozostanie Horngachera na stanowisku trenera biało-czerwonych jest jednak istotną kwestią.

Pod jego wodzą Polacy odnoszą wielkie sukcesy. W 2017 roku po raz pierwszy zdobyli złoty medal mistrzostw świata w konkursie drużynowym . Ponadto niemal z każdej imprezy wracali z medalami. Tak było m.in na tegorocznych mistrzostwach świata w lotach oraz przede wszystkim na igrzyskach. Mimo sukcesów, które są wielką zasługą Horngachera, PZN nie zagwarantowało jeszcze jego pozostania w Polsce.

Tymczasem również inne związki chętnie widziałyby 48-latka u siebie w kraju. Austriacki "Tiroler Tageszeitung" donosi, że Horngacher jest jednym z mocnych kandydatów na stanowisko szkoleniowca austriackiej kadry. Związek narciarski w tym kraju nie jest zadowolony z pracy Heinza Kuttina, który w przeszłości również pracował z polskimi skoczkami.

Peter Schroecksnadel, szef austriackiej federacji, zapewnia, że o zwolnieniu Kuttina przed zakończeniem sezonu nie ma mowy. Jednak po oddaniu ostatniego skoku przez zawodników, roszady są niemal nieuniknione. Według dziennikarzy z Austrii Horngacher może specjalnie grać na zwłokę, czekając na lepsze oferty. Według ostatnich słów Apoloniusza Tajnera, Austriak wie na jakich warunkach mógłby pracować w Polsce, a sprawa przedłużenia jego kontraktu ma się rozstrzygnąć po zawodach w Planicy, które kończą sezon.

Zobacz również: Apoloniusz Tajner: Odbyliśmy rozmowę ze Stefanem Horngacherem. Wszystko zostało omówione

Najnowsze