SZOK! Kim Dzong Un pochwalił Koreę Południową za igrzyska Pjongczang 2018

2018-02-13 20:59 JWa
Kim Dzong Un zjada LWIE PENISY! Katastrofa kolejowa w Indiach, sto ofiar
Autor: Wong Maye-E Kim Dzong Un zjada LWIE PENISY! Katastrofa kolejowa w Indiach, sto ofiar

Zimowe igrzyska olimpijskie Pjongczang 2018 to wielkie sportowe wydarzenie. Politycy z Korei Południowej postanowili je wykorzystać, by nieco ocieplić stosunki dyplomatyczne z Koreą Północną. Na ceremonii otwarcia igrzysk obecna była delegacja wysłana przez Kim Dzong Una. Dyktator z Północy z zadowoleniem przyjął jej raport. Podziękował także sąsiadom za odpowiednie przyjęcie swoich ludzi.

Wygląda na to, że igrzyska olimpijskie Pjongczang 2018 faktycznie ociepliły wzajemne relacje między Koreami. Najpierw ustalono, że Północ i Południe wystawią zjednoczoną reprezentację kobiecą w hokeju na lodzie. Później negocjowano przyjazd delegacji rządu Kim Dzong Una na ceremonię otwarcia. Ostatecznie przybyły 23 osoby z siostrą dyktatora w składzie. Tuż po powrocie do kraju Kim Dzong Un otrzymał specjalny raport. Jego treść ucieszyła rządzącego Koreą Północną, o czym poinformowała agencja KCNA.

"Po odebraniu relacji złożonej przez delegację, Kim Dzong Un wyraził swoje zadowolenie. Bardzo imponujące były działania strony Południowej, która szczególnie priorytetowo traktowała wizytę delegacji Korei Północnej" - napisano.

Przeczytaj też: Pjongczang 2018: Na granicy wojny. Jak jednoczą igrzyska