Thomas Thurnbichler

i

Autor: Cyfra Sport Thomas Thurnbichler

Debiutant na skoczni

Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę na Letnie Grand Prix. Ależ sensacja, zupełny nowicjusz wystartuje w Szczyrku!

2023-08-01 15:22

Trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler podał skład kadry na zawody letniego Grand Prix i mocno zaskoczył. W 9-osobowej kadrze znalazł się debiutant w zawodach tej rangi, 18-letni Marcin Wróbel.

Do tej pory Wróbel wystąpił jedynie pięciokrotnie w Pucharze Kontynentalnym. Znalazł się jednak w grupie, która ostatnio trenowała w Oberhofie i zrobił pozytywne wrażenie na austriackim trenerze naszej kadry. - Podczas Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku znalazł się tuż za podium, a przy okazji zgrupowania w Oberhofie oddawał naprawdę niezłe skoki – uzasadnił jego wybór Thomas Thurnbichler dla skijumping.pl. - To dobra okazja, by sprawdził się w Polsce pośród najlepszych. Szczególnie latem, na tak wczesnym etapie przygotowań, chcemy włączyć do składu kogoś młodego – dodał Turnbichler, który oprócz Wróbla powołał do kadry znane nazwiska.

Najpiękniejsza Polka w skokach narciarskich pokazała zdjęcie z łóżka. Natychmiast zareagowała jej mama, musiała się tłumaczyć

Oprócz Wróbla w Szczyrku wystartują: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek, Maciej Kot i Klemens Murańka. Na skoczni „Skalite” odbędą się łącznie cztery konkursy – po dwa dla mężczyzn i kobiet. Polskę reprezentować będą cztery zawodniczki, przygotowujące się pod okiem nowego trenera kadry, Haralda Rodlauera. Są to: Pola Bełtowska, Paulina Cieślar, Nicole Konderla oraz Anna Twardosz. 

Program LGP w Szczyrku (HS104)

Piątek, 4.08.2023

9:00 - Oficjalny trening kobiet

11:00 - Kwalifikacje kobiet

17:15 - Oficjalny trening mężczyzn

19:30 - Kwalifikacje mężczyzn

Sobota, 5.08.2023

10:00 - Seria próbna kobiet

11:00 - Konkurs indywidualny kobiet

14:00 - Seria próbna mężczyzn

15:00 - Konkurs indywidualny mężczyzn

Niedziela, 6.08.2023

11:30 - Kwalifikacje mężczyzn

13:00 - Konkurs indywidualny mężczyzn

16:30 - Kwalifikacje kobiet

17:30 - Konkurs indywidualny kobiet

Piotr Żyła ze szczegółami pokazał swój dom. Luksus taki, że aż razi w oczy. Tak naprawdę mieszka mistrz skoków

Najnowsze