Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Thomas Thurnbichler

Klamka zapadła

Thomas Thurnbichler podjął ważną decyzję w sprawie Kamila Stocha. Nie było, na co czekać! Jest ogłoszenie

2023-02-05 18:30

Czy Kamil Stoch powinien lecieć do Lake Placid? To pytanie zadawali sobie po niedzielnych kwalifikacjach kibice skoków. Wieloletni lider naszego zespołu... nie awansował nawet do TOP50. Zajął 51. miejsce i nie wystartował w samym konkursie. Sam Stoch mówił, że ta sytuacja nie jest dla niego komfortowa.

Kamil Stoch nie ukrywa rozżalenia swoją obecną formą. Po odpadnięciu w kwalifikacjach z niedzielnego konkursu skoków narciarskich w Willingen przyznał, że decyzja o starcie w kolejnym konkursie nie była mu jeszcze znana.

Tajemnicze słowa Kamila Stocha po dramacie w Willingen. Fani będą zaniepokojeni. Co się dzieje z naszym mistrzem?

- Ta sytuacja mnie dobija Nie zapomniałem jak się skacze, ale coś trzeba znaleźć. Albo odpocząć, albo dotrenować. Na temat wyjazdu do Lake Placid porozmawiam z trenerem, a nie z kamerą - uciął temat krótko Stoch na antenie "Eurosportu".

Stoch nie leci do Lake Placid! Thurnbichler ogłosił decyzję

Plany, co do startów Kamila Stocha ogłosił trener narodowej kadry. Thomas Thurnbichler swoją decyzję przekazał za pośrednictwem "Eurosportu". Kamil Stoch dostanie nieco czasu, by odpocząć i poukładać pewne sprawy w głowie.

Kamil Stoch nie ukrywał rozgoryczenia swoją formą. - Już w Kulm stało się coś bardzo niedobrego z techniką. Szukam klucza, żeby to odwrócić. Zdecydowaliśmy się na ekstremalny ruch, miałem czuć się ekstremalnie w pozycji w trakcie odbicia. Był wóz albo przewóz. Ostateczne ryzyko należy do zawodnika i poszedłem w to w całości. Nie ma półśrodka. Nie cierpię stagnacji i skakania dla skakania - przyznawał rozgoryczony skoczek.

Halvor Egner Granerud jest przekozakiem! Deklasacja w wykonaniu Norwega, Żyła najlepiej z Polaków

PŚ Lake Placid: Kiedy konkursy?

Weekend ze skokami w Stanach Zjednoczonych potrwa od piątku do niedzieli. W Lake Placid zobaczymy aż trzy konkursy - dwa indywidualne i jeden w parach. Jak prezentuje się harmonogram startów PŚ Lake Placid?

Piątek, 10 lutego:

  • 23:00 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego

Sobota, 11 lutego:

  • 16:00 - konkurs indywidualny
  • 23:00 - konkurs par

Niedziela, 12 lutego:

  • 14:45 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego
  • 16:15 - konkurs indywidualny

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze