Thomas Thurnbichler

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Thomas Thurnbichler

Zachowuje spokój

Thomas Thurnbichler prosto z mostu o Kamilu Stochu. Jednoznaczny przekaz trenera skoczków w sprawie przyszłości mistrza

2023-07-02 17:11

Dawid Kubacki w sobotnie popołudnie udowodnił, że kto jak kto, ale on na igielicie skakać potrafi. Reprezentant Polski do swojej bogatej kolekcji medali dołożył kolejny. Podczas konkursu indywidualnej na Wielkiej Krokwi w ramach Igrzysk Europejskich wywalczył złoto. Zdecydowanie gorzej spisał się natomiast Kamil Stoch, który zajął dopiero 29. miejsce. Thomas Thurnbichler postanowił jednak uspokoić kibiców.

Igrzyska Europejskie były nowym wyzwaniem dla skoczków narciarskich. Reprezentanci Polski byli faworytami do medali zarówno na skoczni normalnej jak i dużej, jednak pierwszy konkurs nie ułożył się po ich myśli. Biało-czerwoni rywalizację na Średniej Krokwi zakończyli poza podium i ostatnią szansą na indywidualne medale były zawody na Wielkiej Krokwi. W sobotę fani mieli powody do radości.

Thurnbichler o skokach Kamila Stocha. Tak widzi jego przyszłość

Najlepszy w konkursie okazał się bowiem Dawid Kubacki. Nieźle spisał się również Piotr Żyła. Ale po sobotniej rywalizacji są również pewne powody do niepokoju, bo Kamil Stoch uplasował się dopiero na 29. lokacie, co na pewno jest wynikiem poniżej oczekiwań wielkiego mistrza. Cytowany przez portal WP SportoweFakty Thomas Thurnbichler uspokaja jednak fanów i uważa, że w niedalekiej przyszłości Stoch znów może latać daleko.

- Kamil też pokazał dobre skoki w przygotowaniach. Nie ma powodu się stresować, tylko musimy trzymać się procesów i znaleźć dobre skoki na zimę - ocenił szkoleniowiec reprezentacji Polski. Thurnbichler wypowiedział się również o samej idei skoków narciarskich na Igrzyskach Europejskich. - To był interesujący eksperyment. Igrzyska Europejskie możemy traktować jako ciekawe doświadczenie, które możemy wykorzystać jako efektywny trening - powiedział Austriak.

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci jeszcze do wielkiej formy?
Kamil Stoch przed Igrzyskami Europejskimi: będzie walka o medal
Listen on Spreaker.
Najnowsze