Thomas Thurnbichler

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler

musiał to powiedzieć

Thomas Thurnbichler walnął o polskich skoczkach prosto z mostu na wizji! Te słowa nie przejdą bez echa. Musiał to powiedzieć

2023-12-10 18:38

Po konkursach w niemieckim Klingenthal, polscy skoczkowie bez dwóch zdań nie będą wracać do domu w dobrych humorach. Jedynie Piotr Żyła i Dawid Kubacki awansowali do drugiej serii podczas niedzielnego konkursu, jednak zajęli odpowiednio 22. i 28. miejsce. Po zakończeniu zmagań Thommas Thurnbichler po raz kolejny miał okazję zabrać głos i zdecydował się na ważne słowa pod adresem swoich podopiecznych.

O ile sobotnie zmagania na skoczni w Klingenthal mogły wlać nadzieje w serca polskich fanów na poprawę występów biało-czerwonych, tak zawody przeprowadzone w niedziele szybko sprowadziły kibiców na ziemię. Najpierw zdyskwalifikowany został Maciej Kot za nieprzepisowy kombinezon, a później do serii finałowej ponownie awansowali tylko Żyła i Kubacki. Ich próby w oby seriach pozwoliły jednak na zajęcie 22. i 28. miejsca, a Polacy byli tylko tłem dla odjeżdżającej czołówki. Po zakończeniu zawodów Thomas Thurnbichler bronił jednak swoich podopiecznych ogłaszając publicznie przed kamerą, że biało-czerwoni naprawdę się starają.

Po katastrofie w Klingenthal Thomas Thurnbichler powiedział to głośno o polskich skoczach. Zabrał głos na wizji

Podczas sesji treningowych wszystko wyglądało dobrze… Teraz te fundamentalny rzeczy – technika i odbicie to jest to, nad czym teraz będziemy pracować. Ja nie chcę tutaj krytykować chłopaków. Każdy z nich daje z siebie wszystko i próbuje jak może, ale potrzebujemy jeszcze trochę potrenować i poprawić technikę. - wyznał trener polskich skoczków w rozmowie z dziennikarzem "Eurosportu". 

Thomas Thurnbichler walnął o polskich skoczach prosto z mostu na wizji! Te słowa nie przejdą bez echa. Musiał to powiedzieć

Austriacki szkoleniowiec, jak widać, cały czas wierzy w swoich skoczków i broni ich przed fanami, którzy mogą czuć się coraz bardziej rozczarowani występami biało-czerwonych. Czasu na ewentualne zmiany nie ma jednak zbyt wiele. Już w najbliższy weekend 16-17 grudnia skoczkowie rywalizować będą w szwajcarskim Engelberg i będą to ostatnie zawody przez świętami Bożego Narodzenia. Później czeka nas Turniej Czterech Skoczni.

Sonda
Czy Piotr Żyła osiągnie jeszcze jakiś sukces?
Najnowsze