Thomas Thurnbichler

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler

Austriak nie kryje podziwu!

Thurnbichler przerwał milczenie w sprawie Kubackiego. Nie jest sobie w stanie tego wyobrazić, mowa o wielkim stresie

2023-01-06 20:34

Thomas Thurnbichler postanowił podsumować ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Austriacki szkoleniowiec w rozmowie z "Eurosportem" powiedział o Dawidzie Kubackim, który zrobił na nim duże wrażenie. Jak przyznał szkoleniowiec, jest on w wielkim uznaniu, że reprezentant Polski był w stanie oddawać świetne skoki w dniu, w którym został ojcem. Padły wielkie słowa.

Thomas Thurnbichler zdecydował się skomentować dzisiejszy występ Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski zajmując trzecie miejsce w trakcie konkursu w Bischofshofen, znajdując się po raz kolejny na podium zawodów Pucharu Świata. Nie da się ukryć, ze dla samego Polaka dzień był pełen emocji - rano został tatą po raz drugi, a wieczorem był w stanie do końca walczyć o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Postawa Kubackiego wzbudziła wielki respekt u Thurnbichlera, który nawet nie jest sobie w stanie wyobrazić, z czym musiał mierzyć się jego podopieczny. Padły wielkie słowa skierowane wprost do reprezentanta Polski.

Thomas Thurnbichler szczerze o Kubackim. Padły wielkie słowa

Thurnbichler nie ukrywając wielkiej dumy z Kubackiego podsumował jego występy w Turnieju Czterech Skoczni na antenie TVN. Jak podkreślił trener Polaków, wprost nie może sobie wyobrazić emocji z jakimi zmagał się skoczek.

- Myślę, że to bardzo emocjonujący dzień dla Dawida. Dostał telefon o piątej nad ranem z informacją, że został ponownie ojcem. Potem wskoczył na podium. Nie potrafię sobie wyobrazić, jakie to musi być uczucie. Myślę, że to był dla niego stresujący, ale i pełen emocji dzień (...) Skoki Dawida? Przy pierwszym skoku można było zobaczyć, że jest w nim wiele emocji i nie był odpowiednio skoncentrowany. Za to drugi skok był świetny patrząc na warunki i okoliczności - powiedział trener polskich skoczków w rozmowie z "Eurosportem".

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?
Najnowsze