Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO/DARKO BANDIC Dawid Kubacki

Granerud tego nie ma

To jest tajna broń Dawida Kubackiego na Graneruda! Przed Raw Air ekspert nie zostawił złudzeń, Norweg tego nie ma

2023-03-09 14:47

Sezon 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich wchodzi w decydującą fazę i do końca zmagań pozostało już tylko kilka konkursów. To również niewiele czasu dla Dawida Kubackiego, aby odzyskać prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Brązowy medalista mistrzostw świata w Planicy na dużej skoczni ma jednak zdaniem Wojciecha Fortuny coś, czego zdecydowanie nie ma prowadzący Halvor Egner Granerud.

Po mistrzostwach świata w Planicy, najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. W kalendarzu zawodów nie zostało już zbyt dużo startów, co jednocześnie sprawia, że Dawid Kubacki ma tylko kilka okazji do tego, aby zbliżyć się do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda, jednak zdaniem Wojciecha Fortuny, polski skoczek jest obecnie w o wiele lepszej sytuacji, niż prowadzący w stawce Norweg. A do tego ma jeszcze asa w rękawie.

Granerud może tylko pozazdrościć tego Kubackiemu. Tajna broń polskiego skoczka 

Pierwszy polski mistrz olimpijski wskazał w rozmowie z "WP Sportowe Fakty", że przede wszystkim to polski skoczek jest obecnie w lepszej sytuacji, bowiem udało mu się wywalczyć medal podczas mistrzostw świata, co zdecydowanie podniosło jego morale. To jednak nie jedyna przewaga, jaką Kubacki ma nad Granerudem. Kolejną są Kamil Stoch i Piotr Żyła, a dokładniej rzecz ujmując ich dobra dyspozycja.

To jest tajna broń Dawida Kubackiego na Graneruda! Przed Raw Air ekspert nie zostawił złudzeń, Norweg tego nie ma

Byłem pod wrażeniem skoków Kamila Stocha w Planicy. Zbudował świetną formę i ma duże szanse utrzymać ją w końcówce sezonu. Kamila stać na podium w konkursach Raw Air, tak samo jak Piotra Żyłę, a to może być nieoceniona pomoc dla Dawida w walce o Puchar Świata. Mogą bowiem odbierać cenne punkty Norwegowi, którego koledzy z kadry nie są aż tak mocni - stwierdził Wojciech Fortuna przed rozpoczęciem Raw Air. Polscy kibice z pewnością mają nadzieję, że taki właśnie scenariusz spełni się w Norwegi.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze