Tragiczny finał poszukiwań medalistki olimpijskiej. Jej ciało znaleziono na górskim szlaku

2019-09-04 15:19 DaO
świeczka
Autor: Pixaby/_Alicja_

Od wielu dni cała Hiszpania żyła fatalnymi wiadomościami o zaginięciu Blanci Fernandez Ochoi. Kobieta była jedyną hiszpańską medalistką zimowych igrzysk olimpijskich. Przypuszczano, że była zawodniczka miała wypadek w górach. Niestety, poszukiwania Ochoi zakończyły się tragicznie. Jej ciało odnaleziono w górach.

Blanca Fernandez Ochoa na Półwyspie Iberyjskim była znaną postacią. Wszystko za sprawą historycznego sukcesu na igrzyskach olimpijskich w Albertville. Wówczas, w narciarstwie alpejskim, zdobyła jedyny medal zimowych igrzysk dla Hiszpanii, którym był brąz. W mistrzostwach świata również radziła sobie nieźle, ale nigdy nie zdołała zająć miejsca na podium.

Informacje o zaginięciu 56-latki pojawiły się kilka dni temu. Natomiast rodzina nie miała z nią kontaktu od 23 sierpnia. Rozpoczęte poszukiwania medalistki olimpijskiej doprowadziły policję do samochodu należącego do Ochoi. W środę w rejonie wytypowanym przez funkcjonariuszy odnaleziono ciało kobiety. Policja potwierdziła następnie, że ciało należy do Ochoi, o czym poinformowały hiszpańskie media.