Tampa Bay Lightning

Autor: AP

Trzy gole w 16 minut. Hokeiści Tampa Bay wyrównali bilans w Pucharze Stanleya

2020-09-22 10:01

Gra o hokejowy Puchar Stanleya zaczyna się od nowa. Drużyna Tampa Bay Lightning pokonała 3:2 Dallas Stars w drugim finałowym spotkaniu ligi NHL i wyrównała bilans na 1-1.

Pokonani w pierwszym meczu 1:4 hokeiści Tampa Bay od początku drugiego spotkania ostro zaatakowali rywali na lodowisku w Edmonton, gdzie toczy się finałowa rywalizacja. Wystarczyło 16 minut, by prowadzili 3:0, po golach Braydena Pointa, Ondreja Palata i Kevina Shattenkirka. Mocno im w tym pomógł chaos w obronie przeciwników.W kolejnych dwóch tercjach Dallas uporządkowało grę i w 46. minucie doprowadziło do stanu 2:3. Mimo silnych nacisków na bramkę Andrieja Wasiljewskiego nie udało się zdobyć niczego więcej.Kolejny mecz przewidziany jest na środę 23 września. Gra o Puchar Stanleya toczy się do czterech wygranych.

* Zanim dojdzie do wyłonienia najlepszej drużyny NHL, ogłoszone zostały nazwiska indywidualnych laureatów ligi w kończącym się sezonie 2019-2020.Najważniejszy tytuł - najlepszego zawodnika (most valuable player) przypadł Niemcowi Leon Draisaitlowi z Edmonton Oilers. 24-letni Draisaitl okazał się najlepszym strzelcem sezonu z 43 bramkami, zaliczył też 67 asyst w 71 spotkaniach. Jest pierwszym Niemcem w historii NHL, który otrzymał tytuł MVP. Dla niego stanowi to jakąś pociechę po niepowodzeniu druzyny, która w fazie play off odpadła z rywalizacji na wczesnym etapie, pokonana na własnym lodowisku przez Chicago Blackhawks 1:3.Co ciekawe - większość wyróżnień indywidualnych przypadła hokeistom spoza Ameryki Północnej. Obok Draisaitla uhonorowani zostali: Rosjanin Aleksandr Owieczkin z Washington Capitals i Czech David Pastrnak z Boston Bruins (najlepsi napastnicy) i Szwajcar Roman Josi z Nashville Predators (najlepszy obrońca). Amerykanom przypadły tytuły najlepszego bramkarza (Connor Hellebuyck z USA) i najlepszego debiutanta (Cale Makar z Kanady).