Thomas Thurnbichler

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler

wszystko jasne

Ważne informacje przed kolejnym konkursem Turnieju Czterech Skoczni! Thomas Thurnbichler podjął decyzję przed Innsbruckiem

2023-01-02 19:50

Za nami już dwa konkursy 71. Turnieju Czterech Skoczni i zawodnicy już szykują się do walki w Innsbrucku. Przed kolejnymi zawodami, Thomas Thurnbichler podjął ważną decyzję, co do składu reprezentacji Polski na kolejne zmagania. Szkoleniowiec Biało-czerwonych nie miał zastrzeżeń co do występów wszystkich sześciu zawodników i postanowił, że wszyscy wybiorą się do Austrii.

Na półmetku 71. Turnieju Czterech Skoczni zawodnicy zakończyli zmagania na niemieckich skoczniach, po konkursach w Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen i wybrali się do Austrii, gdzie czekają ich z kolei zawody w Innsbrucku oraz Bischofschofen. Ostatni konkurs w Niemczech przyniósł nam już kilka pewnych informacji, jak chociażby to, że niemieccy skoczkowie będą musieli czekać kolejny rok na ewentualny triumf, a Markus Eisenbichler miał zastanawiać się nawet nad wycofaniem się z rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni po słabych występach. Ważne decyzje podjął również Thomas Thurnbichler. 

Trener polskich skoczków zdecydował. Ważne wieści przed kolejnymi zawodami Turnieju Czterech Skoczni

Biało-czerwonych podczas 71. Turnieju Czterech Skoczni reprezentują Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Jan Habdas. Najlepiej radzą sobie oczywiście Kubacki i Żyła, którzy po dwóch konkursach są na podium klasyfikacji generalnej, jednak jak się okazuje, z postawy wszystkich zawodników zadowolony jest trener kadry A, Thomas Thurnbichler.

Ważne informacje przed kolejnym konkursem Turnieju Czterech Skoczni! Thomas Thurnbichler podjął decyzję przed Innsbruckiem

Okazuje się bowiem, że austriacki szkoleniowiec przed drugą częścią Turnieju Czterech Skoczni postanowił nie zmieniać składu reprezentacji Polski i zabrał do Inssbrucka oraz Bischofschofen wszystkich zawodników, którzy skakali do tej pory. Najbliższe zawody TCS odbędą się w Innsbrucku. We wtorek 3 stycznia odbędą się tak kwalifikacje, a dzień później trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?

Ronaldo znów rozbił bank! Kubacki idzie na mistrza, a Lewandowski... stracił formę?

To tylko niektóre z tematów najnowszego odcinka SUPER SPORT. Posłuchaj!

Listen on Spreaker.
Najnowsze