Kinga Rajda

i

Autor: Cyfra Sport Kinga Rajda

Kłótnie przez zawiść?

Wielki konflikt w reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Wewnętrzne tarcia są niezwykle poważne

2022-12-11 10:20

Wokół polskiej kadry skoczków atmosfera jest naprawdę dobra. Wróciły sukcesy, więc i nie ma powodów do niezadowolenia i rozczarowania. Niestety, sobotni wynik miksta uwydatnił inne problemy – te związane z damską kadrą skoków narciarskich. Biało-czerwone zaprezentowały się przeciętnie. Na jaw wyszedł także konflikt wewnątrz ekipy!

Sobotni konkurs miksta nie był wybitnie udany dla naszej reprezentacji. Polska zajęła siódme miejsce, wyprzedzając rzutem na taśmę skokami Dawida Kubackiego ekipę Stanów Zjednoczonych. Z pań lepiej poradziła sobie Nicole Konderla, która oddała dwa skoki na odległość 115 metrów. King Rajda, druga z naszych zawodniczek, nie doleciała nawet do granicy setnego metra. Na jaw wyszły także wewnętrzne tarcia między skoczkiniami, które delikatnie mówiąc za sobą nie przepadają.

Skoki w Titisee-Neustadt. Żyła i Kubacki uratowali Polskę! Siódme miejsce, wygrywa Austria

Konflikt w kadrze skoczkiń? Konderla i Rajda nie pałają do siebie sympatią

Jak informuje Sport.tvp.pl, Konderla i Rajda do Titisee-Neustadt przyjechały… oddzielnie. Podobno brak pozytywnych relacji sprawiły także, że Rajda odeszła z grupy trenera Szczepana Kupczaka i pracuje z innym trenerem. Co więcej, według Sport.pl, Nicole Konderla zablokowała wspólne mieszkanie w pokoju z koleżanką z reprezentacji.

Niemożliwe są także wspólne rozmowy, bo ich warunkiem jest brak pojawienia się drugiej z zawodniczek. Atmosfera w drużynie ma być tragiczna. Zdaniem Sport.tvp.pl, główną przyczyną ma być… zazdrość i zawiść. Aż trudno w to uwierzyć, że kulejące na każdym stopniu skoki kobiet zżera akurat ten problem.

Konkurs miksta w Titisee-Neustadt. Które miejsce zajęła Polska?

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich kolejny raz wystąpiła w konkursie miksta. Biało-czerwoni zajęli siódme miejsce po znakomitych skokach Dawida Kubackiego. W drugiej próbie znakomicie zaprezentował się Piotr Żyła. Nicole Konderla była liderką pań, skacząc dwukrotnie na 115 metrów. Od reszty poziomem odstawała za to Kinga Rajda (94,5 i 91 metrów).

Borek, Świerczewski i Engel oceniają NAJCIEKAWSZY polski mundial!

Posłuchaj i oceń, czy mają rację!

Listen to "ŚWIERCZEWSKI, ENGEL, BOREK o najlepszych mistrzostwach Polaków. SuperSport+" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany