Piotr Żyła

i

Autor: AP PHOTO Piotr Żyła

prawda wyszła na jaw

Wielki sekret Piotra Żyły wyszedł na jaw dopiero po latach! To pomaga mu wygrywać, powiedział to tylko nielicznym

2023-03-03 8:28

Piotr Żyła bez dwóch zdań ma przepis na wygrywanie podczas mistrzostw świata, co potwierdził w Planicy, zdobywając złoty krążek w sensacyjnych okolicznościach. Okazuje się, że jeden z liderów reprezentacji Polski ma pewien sprawdzony sposób na to, jak prezentować się jak najlepiej podczas kolejnych zawodów tej rangi. Apoloniusz Tajner w rozmowie z "WP Sportowe Fakty" postanowił uchylić na ten temat rąbka tajemnicy.

Podczas trwających mistrzostw świata w Planicy, polscy skoczkowie spisują się wręcz rewelacyjnie i na dużej skoczni znów staną przed szasną wywalczenia medalu dla Biało-czerwonych po tym, jak przed kilkoma dniami w sensacyjnych okolicznościach dokonał tego Piotr Żyła. Jeden z liderów reprezentacji Polski bez dwóch zdań wskoczył na mistrzowski poziom, a w jego skokach na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy zmieniło się bardzo dużo. Okazuje się, że Piotr Żyła ma pewien sprawdzony sposób, jak na mistrzostwach świata skakać lepiej, niż pozostali i podzielił się nim kiedyś z Apoloniuszem Tajnerem. 

Piotr Żyła ma specjalny sposób na wygrywanie podczas mistrzostw świata. Wielki sekret wyszedł na jaw

Fani skoków narciarskich już niejednokrotnie mieli okazję przekonać się o tym, że długość i jakość poszczególnych prób nie jest podyktowana tylko i wyłącznie obecną formą, ale również tym, co dzieje się w głowach zawodników. Doskonale było to widać chociażby na przykładzie Kamila Stocha. Dlatego kiedy przychodzą najważniejsze skoki, Piotr Żyła postanawia kompletnie nie myśleć o zawodach i skupiać się na innych sprawach, co ujawnił były prezes Polskiego Związku Narciarskiego. 

Wielki sekret Piotra Żyły wyszedł na jaw dopiero po latach! To pomaga mu wygrywać, powiedział to tylko nielicznym

Piotrek powiedział mi, że ma sposób na motywację, który zastosował już dwa lata temu na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Zdało to egzamin wtedy i teraz, ale kosztuje bardzo dużo energii. Polega to na tym, że koncentruje się tylko na czynnościach bieżących, kompletnie odcinając od tego, co dzieje się wokół niego i nie myśli, co stanie się za kilka godzin - tłumaczył Tajner w rozmowie z "WP Sportowe Fakty". Jak widać, Piotr Żyła opanował to do perfekcji, o czym świadczą jego dwa złote medale mistrzostw świata w kolekcji.

Sonda
Czy Piotr Żyła zdobędzie medal MŚ na skoczni dużej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany