Wiemy, kiedy kolejna transmisja ze skoków w TVP. Nie będzie trzeba czekać do Zakopanego!

2021-12-05 16:23
Dawid Kubacki
Autor: CyfraSport Dawid Kubacki

Wielu kibiców stęskniło się za skokami narciarskimi w TVP. Transmisji doczekali się z weekendu w Wiśle, gdzie w sobotę na skoczni im. Adama Małysza odbył się konkurs drużynowy. Na zakończenie tygodnia zawodnicy rywalizowali indywidualnie. Teraz zmagania Pucharu Świata wrócą do TVN-u. Mimo to, już w kolejny weekend (10-11 grudnia) znów transmisja ze skoków pojawi się także w TVP. Jak to możliwe?

Skoki wracają do TVP? Przed sezonem Pucharu Świata doszło do wielkiej zmiany! Niespodziewanie ogłoszono, że tegoroczna edycja transmitowana będzie jedynie w Eurosporcie i TVN-ie. Pojedyncze konkursy pokaże także telewizja publiczna. Chodzi oczywiście o rywalizację w Wiśle i Zakopanem. Po zmaganiach na obiekcie imienia Adama Małysza skoczkowie znów wyjadą za granicę. Wtedy transmisje powrócą do komercyjnego nadawcy. Nagle okazało się jednak, że w kolejny weekend transmisję ze skoków będzie można oglądać w TVP. Nie chodzi jednak o Puchar Świata!

Skoki w TVP. Pokażą konkursy Pucharu Kontynentalnego

Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski pisał ostatnio wprost, że to właśnie publiczny nadawca jest "domem skoków". - Domem skoków narciarskich była, jest i będzie Telewizja Polska. Sytuacja z tego sezonu jest tymczasową polityczną fanaberią. Kibicom życzę cierpliwości, spokoju i zaufania. Wiemy, co robimy, wszystko pod kontrolą. Tymczasem wielu pozytywnych emocji podczas weekendu w Wiśle - skomentował na Twitterze.

NIE PRZEGAP! Szef TVP Sport grzmi o "politycznej fanaberii". Awantura o skoki narciarskie w TVN

TVP Sport ma transmitować w weekend 10-12 grudnia konkursy... Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. Co ciekawe, czekają nas aż cztery transmisje! Nadawane będą nie tylko konkursy mężczyzn, ale także rywalizacja pań. Przypomnijmy, że Puchar Kontynentalny to "zaplecze" najważniejszych zmagań. Rywalizują tam skoczkowie, którzy nie mają miejsca w kadrze na konkursy Pucharu Świata.

Puchar Świata. Klasyfikacja

Liderem klasyfikacji generalnej przed konkursem indywidualnym w Wiśle jest Karl Geiger, który zebrał 305 punktów. Drugie miejsce zajmuje Anże Lanisek z 53 punktami straty. Podium uzupełnia Markus Eisenbichler, który zgromadził 192 oczka. Najwyżej z Polaków - na trzynastym miejscu - jest Kamil Stoch, który traci do lidera 228 punktów.

NIE PRZEGAP! Drożyzna uderza w kibiców. Sprzedawcy w Wiśle ZAŁAMANI. Tyle trzeba zapłacić za oscypka

Sonda
Chcesz, żeby Michał Doleżal dalej pracował z polską kadrą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze