Maciej Kot

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Maciej Kot

Wydało się, jak pracę zaczął Thomas Thurnbichler. Polski skoczek zdradził szczegóły, tak działa Austriak

2022-04-14 11:42

Dużym zainteresowaniem będzie cieszyła się osoba Thomasa Thurnbichlera w najbliższym czasie. Nowy szkoleniowiec polskiej kadry skoczków narciarskich powoli zaczyna pracę z zawodnikami. Od niedawna przebywa w Krakowie i odbył już pierwsze spotkania. Wrażeniami postanowił podzielić się Maciej Kot, który opowiedział o tym, jak Thurnbichler zaczął pracę i na co zwraca baczną uwagę.

Thomas Thurnbichler jak dotychczas nie miał okazji prowadzić dorosłej reprezentacji żadnego kraju. 32-latek ma bogate doświadczenie z pracą z młodzieżą, ale zadanie jakie postawił przed nim PZN będzie najtrudniejszym w jego karierze szkoleniowca. Austriak został wybrany nowym trenerem kadry A polskich skoczków i teraz to on będzie odpowiedzialny za ich wyniki.

Totalne zaskoczenie! Tego Kamil Stoch i spółka się nie spodziewali. Pojawiły się rewolucyjne plany

Tak pracę zaczął Thurnbichler. Kot o wszystkim opowiedział

Młody szkoleniowiec na tym stanowisku zastąpił Michala Doleżala. Dla Thurnbichlera moment podjęcia pracy w Polsce nie był najłatwiejszy, bo po odejściu Czecha wybuchł konflikt między skoczkami a PZN. Na razie wydaje się jednak, że sytuacja się nieco uspokoiła i powoli można skupiać się na przygotowaniach do kolejnego sezonu.

Ojciec Igi Świątek wyjawił brutalną prawdę. Wszystko wisiało na włosku, nie dawał już rady

A pracy będzie sporo, bo w ostatnich miesiącach biało-czerwoni prezentowali się wręcz słabo. Odbudowanie wielkiej formy liderów to główne zadanie austriackiego trenera. W PZN liczą na pewno również na to, że Thurnbichlerowi uda się zbudować nieco szerszą kadrę i większa liczba skoczków będzie rywalizowała o punkty Pucharu Świata.

Sonda
Czy polscy skoczkowie w przyszłym sezonie wrócą na szczyt?

Kot o pierwszych treningach z Thurnbichlerem

Jednym z zawodników, który będzie chciał się pokazać przed nowym szkoleniowcem jest Maciej Kot. Skoczek w rozmowie z portalem Interia.pl opowiedział o pierwszym treningu z Austriakiem. - Ćwiczyliśmy na sali. To był trening pokazowy, w którym Thomas zaprezentował nam wszystkie ćwiczenia, jakie będziemy wykonywać w najbliższym czasie. Można powiedzieć, że to był trening na zasadzie "trzy w jednym". Dostaliśmy instrukcję na trzy ćwiczenia, aby je należycie wykonywać w najbliższej przyszłości - powiedział Kot.

- Zajęcia służyły też oczywiście temu, abyśmy się zapoznali i by Thomas zebrał trochę informacji o zawodnikach. Thomas Thurnbichler ma świadomość jak ważna jest praca u podstaw. Na jej bazie będzie chciał stworzyć cały system - wyjaśnił zawodnik.

Ujawniamy rywala Pudzianowskiego na KSW 70
Najnowsze