Frida Karlsson

i

Autor: YLE Frida Karlsson na trasie w Ruce

Wygrała zawody, a potem wywołała pożar. Płonęły spodnie, dramat był blisko

2021-11-27 22:30

Sobotnie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskiej Ruce zakończyły się sensacyjną porażką faworytki Norweżki Therese Johaug. Zawody wygrała Szwedka Frida Karlsson, która jednak musiała później uciekać z fotela liderki, ponieważ... zapaliły się jej spodnie. Tego absolutnie nikt nie mógł się spodziewać.

Szwedka wygrała bieg na 10 kilometrów techniką klasyczną i według opinii zarówno szwedzkich jak i norweskich mediów wręcz zdemolowała drugą na mecie Johaug, która 13,7 s straty. Temperatura wynosiła minus 20 stopni, a przy fotelu, na którym zwykle siedzi liderka biegu, umieszczono typowy w Skandynawii elektryczny aparat z rozżarzonymi elementami grzewczymi. Nylonowe spodnie, które po biegu założyła Szwedka, błyskawicznie zajęły się ogniem i spłonęły. Zawodniczce nic się nie stało.

 - Musiałam uciekać, a to wydarzenie opisałabym jako wynik starcia mrozu z moim rozgrzanym tym biegiem ciałem - skomentowała żartobliwie biegaczka, która do wywiadów ponownie musiała się przebierać na mrozie.

Piotr Żyła bezlitośnie podsumowany na antenie TVN! Potwornie mu się oberwało

- Takie sytuacje się nie zdarzają, więc nie było dla mnie drugich spodni i musiała je szybko zdjąć jedna z trenerek, dała mi, a później szybko uciekła, aby nie zamarznąć - powiedziała Karlsson dziennikowi „Aftonbladet”.

 22-letnia Szwedka zdobyła w swojej karierze już pięć medali mistrzostw świata - złoty, trzy srebrne i brązowy - i jest jedną z największych medalowych nadziei Szwecji na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Adam Małysz nie gryzł się z język po skokach Polaków w Ruce! Surowo ocenił Biało-czerwonych, ostre słowa

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra Puchar Świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze