Wymowna ocena Kamila Stocha. Mistrz olimpijski trzeźwo skomentował słabą formę polskich skoczków

2021-12-09 7:42
Kamil Stoch, Wisła
Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch podczas zawodów w Wiśle

Kibice skoków narciarskich w Polsce muszą pogodzić się z faktem, iż początek sezonu 2021/22 w wykonaniu Biało-Czerwonych nie jest dobry. Podopieczni Michala Doleżala źle rozpoczęli zmagania w Pucharze Świata, przez co podjęto radykalną decyzję o odsunięciu czterech skoczków od startów w elicie. Promykiem nadziei jest stabilna dyspozycja Kamila Stocha, jednak „Orzeł z Zębu” oczekuje od siebie więcej. Trudną sytuację polskich skoczków stanowczo ocenił mistrz olimpijski z Sapporo, Wojciech Fortuna.

Oczekiwania kibiców przed sezonem były jak zwykle ogromne. Od wielu lat skoczkowie przyzwyczaili do znakomitych wyników, które osiągał nie tylko Stoch, ale także Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Przed startem zimowej rywalizacji fani martwili się bardziej o dyspozycję trzykrotnego mistrza olimpijskiego, który zmagał się latem z problemami zdrowotnymi i nie skakał najlepiej. Z kolei Kubacki i Żyła jeszcze w październiku wyglądali na liderów reprezentacji. Początek zmagań w PŚ pokazał jednak jasno, iż forma „Orła z Zębu” jest najlepsza. Pozostali reprezentanci Polski mają ogromne problemy, by punktować w elitarnych zawodach. Wiceliderem kadry jest Żyła, jednak najlepszym jego wynikiem jest 16. miejsce z Niżnego Tagiłu, a w pozostałych konkursach był klasyfikowany w trzeciej i czwartej dziesiątce. W ogromny kryzys wpadł Kubacki, który był 13. podczas inauguracji w Niżnym Tagile, ale następnie cztery razy z rzędu nie awansował do drugiej serii. Sztab postanowił odsunąć mistrza świata z Seefeld od rywalizacji w PŚ, a taka decyzja dotknęła także: Jakuba Wolnego, Andrzeja Stękałę i Klemensa Murańkę.

Michal Doleżal załamany reprezentacją Polski. Rozmawiał z Adamem Małyszem, doszli do ważnych wniosków

Wielkim wsparciem dla skoczków są najbliżsi. Kamil Stoch zawsze może liczyć na piękną żonę, Ewę Bilan-Stoch:

Wojciech Fortuna nie ma wątpliwości

Podczas najbliższego weekendu PŚ w Klingenthal Polskę reprezentować będą jedynie: Stoch, Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. Trenerzy starają się poprawić formę Biało-Czerwonych, w czym pomóc ma spokojny trening na legendarnym obiekcie w Ramsau. To tam kluczowe treningi odbywał m.in. Adam Małysz, a teraz w jego ślady pójdzie grupa z Kubackim na czele. Mimo słabego początku sezonu, wiary nie traci Wojciech Fortuna. Najważniejsze imprezy dopiero przed nami, a mistrz olimpijski z Sapporo widzi nadzieję na dobre wyniki reprezentacji Polski.

Niemiecki skoczek zauważył wielki problem Polaków już dawno temu?! Nam mogło to umknąć

- Kamil zwykle swoją najlepszą dyspozycję łapał podczas konkursów w Engelbergu i później potrafił ją przenieść na Turniej Czterech Skoczni. W tym roku może być podobnie, nie potrzebuje wiele, by być w wysokiej formie. Jest doświadczonym skoczkiem i wciąż wierzę w niego, w pozostałych naszych skoczków i w trenera. Ta drużyna pokaże jeszcze na co ją stać. Sztab podjął dobrą decyzję o treningach w Ramsau. Oddadzą po około 10 skoków w Austrii i to powinno im pomóc. W całej tej sytuacji zalecam przede wszystkim spokój. To nie jest czas na nerwowe ruchy – legendarny skoczek ocenił sytuację dla WP SportoweFakty.

Sonda
Czy Kamil Stoch to najlepszy polski skoczek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze