Dawid Kubacki

i

Autor: Paweł Skraba / SUPER EXPRESS Dawid Kubacki

Kolejne słowa wsparcia

Wymowne słowa legendy o zachowaniu Dawida Kubackiego w dramatycznej sytuacji z żoną. Nie było innego wyjścia

2023-03-22 7:36

Od poniedziałku cały świat skoków narciarskich wspiera Dawida Kubackiego. Polski skoczek nagle zrezygnował ze startu w Vikersund i błyskawicznie wrócił do Polski. Okazało się, że powodem takiej decyzji były bardzo poważne problemy ze zdrowiem jego żony, Marty. Kolejną ważną postacią, która wysyła słowa wsparcia dla Kubackiego jest Wojciech Fortuna. Polska legenda nie ma wątpliwości, że skoczek zrobił dobrze natychmiast wracając do kraju.

Niedługo przed niedzielnym konkursem skoków narciarskich na mamucie w Vikersund okazało się, że nie weźmie w nim udziału Dawid Kubacki. Była to zaskakująca informacja, bo Polak wciąż walczył o podium Pucharu Świata i nic nie wskazywało na problemy zdrowotne, które mogłyby wykluczyć go z rywalizacji. Na wyjaśnienie całej sytuacji trzeba było poczekać do poniedziałku. Wówczas sam Kubacki przekazał fatalne informacje.

Wojciech Fortuna wprost o zachowaniu Kubackiego. Wysyła słowa wsparcia

- Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze - napisał reprezentant Polski w mediach społecznościowych. Tuż po tym wpisie ruszyła lawina wsparcia i wiele znanych postaci trzyma kciuki za zdrowie Marty Kubackiej.

W tym gronie znalazł się również legendarny Wojciech Fortuna. W rozmowie z "Faktem" mistrz olimpijski nie miał wątpliwości, że Dawid Kubacki zachował się bardzo dobrze i nie mógł podjąć innej decyzji niż błyskawiczny powrót do Polski. - Bardzo dobrze Dawid zrobił, że bez zastanowienia poleciał z Norwegii do Polski, gdy tylko dowiedział się o chorobie żony. Teraz jest z rodziną i to jest najważniejsze. Bądźmy dobrej myśli - powiedział Fortuna.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze