Kamil Stoch

i

Autor: AP PHOTO Kamil Stoch

Duża nadzieja

Wymowny komentarz pod adresem Kamila Stocha. Nie pozostawiono wątpliwości, nadchodzi wielka chwila

2023-01-09 14:57

Kamil Stoch od pewnego czasu przeżywał wzloty i upadki w Pucharze Świata. Sam nie ukrywał, że miał sporo problemów z formą i z niektórymi elementami techniki, co wpływało na jego krótsze skoki. Ostatnio jednak widać przebudzenie mistrza. W Turnieju Czterech Skoczni zaprezentował się bardzo dobrze i jest nadzieja, że ustabilizuje dyspozycję na wysokim poziomie. Podobne oczekiwania ma Rafał Kot, który wierzy, że kolejne podium dla Stocha będzie miało miejsce już niebawem.

Kibice skoków narciarskich w Polsce przez wiele sezonów przyzwyczajeni byli do fenomenalnej postawy Kamila Stocha. Rzadko zdarzało się, że skoczek z Zębu kończył rywalizację bez choćby jednego medalu ważnej imprezy. Niestety w poprzednim sezonie na próżno było szukać mistrza na czołowych lokatach. Te przytrafiały mu się sporadycznie i niekiedy widać było, że zawodnik męczy się sam ze sobą, czego nie ukrywał w licznych wywiadach.

Wymowne słowa o Stochu. To będzie wielki moment?

Można było się obawiać, że to pomału zmierzch wielkiego mistrza. Stoch w ostatnich tygodniach pokazał jednak, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Udany w jego wykonaniu był zwłaszcza Turniej Czterech Skoczni, podczas którego nie wypadł spoza czołowej dziesiątki danego konkursu. Taka seria Stochowi nie przydarzyła się od dawna i zawodnik dał nadzieje, że będzie tylko lepiej. O poprawie skoczka powiedział również Rafał Kot w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

- Kamil małymi kroczkami odbudował formę i wraca na swój mistrzowski poziom. Piąte miejsce w TCS na pewno go cieszy, bo jeszcze do niedawna mu nie szło, czym z pewnością był sfrustrowany, biorąc pod uwagę jego wielkie aspiracje - powiedział wiceprezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, były fizjoterapeuta polskich skoczków. Nadmienił, że niebawem Stoch znów może stanąć na podium. - Uważam, że teraz może być już tylko lepiej. Nie wykluczam też, że Kamil w Zakopanem stanie na podium. Nie mówię, na którym stopniu, ale czołowa trójka jest jak najbardziej realna - ocenił Kot.

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra po raz 40. w tym sezonie Pucharu Świata?
Skokomania | 28.12.2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany