Z kim skaczą Polacy w Bischofshofen? RYWALE PARY KO: Skoki narciarskie 5.01 Bischofshofen - rywale Polaków

i

Autor: AP PHOTO Z kim skaczą Polacy w Bischofshofen? RYWALE PARY KO: Skoki narciarskie 5.01 Bischofshofen - rywale Polaków

Z kim skaczą Polacy w Bischofshofen? RYWALE PARY KO: Skoki narciarskie 5.01 Bischofshofen - rywale Polaków. Pary KO TCS z kim skaczą Polacy?

2022-01-05 14:53

Rywale Polaków w Bischofshofen. Pary KO w Turnieju Czterech Skoczni dzisiaj 5.01. Skoki narciarskie 5.01 Bischofshofen - rywale Polaków. Pary KO TCS z kim skaczą Polacy? Polacy w czwórkę zakwalifikowali się do środowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Dawid Kubacki zameldowali się w pierwszej serii przełożonych zawodów. Kibice liczą na drobne odkucie naszych zawodników i ich pojawienie się w drugiej serii. O to jednak łatwo nie będzie. Rywale na pewno będą chcieli utrzeć naszym nosa! Z kim skaczą Polacy w Bischofshofen? RYWALE PARY KO BISCHOFSHOFEN 5.01.

Odwołane skoki z Innsbrucka sprawiły, że w kalendarzu Turnieju Czterech Skoczni pojawiła się dziura. A że takiej być po prostu nie może, to organizatorzy TCS zareagowali błyskawicznie. W środę odbędzie się dodatkowy konkurs w Bischofshofen, który ma wypełnić lukę! W zmaganiach, które rozpoczną się o 16:30 (tutaj relacja na żywo) udział weźmie czterech Biało-czerwonych. Z podopiecznych Michala Doleżala nie zakwalifikował się tylko jeden - Andrzej Stękała. Po skoku na 112 metrów zajął dopiero 57. miejsce. Na szczęście pozostali zameldowali się w drugiej serii, ale powodów do optymizmu po prostu nie ma.

TCS: Konkurs w Bischofshofen - PARY. Rywale Polaków

Zawodnicy rywalizowali w dość trudnych warunkach, przy zmiennym wietrze, padającym śniegu i deszczu ze śniegiem. Prezentujący znakomitą formę Ryoyu Kobayashi uzyskał odległość 141,5 m. Kolejne miejsca zajęli Norwegowie - Marius Lindvik (139,5 m), Daniel Andre Tande (131 m) i Halvor Egner Granerud (134 m). Najlepszy z Polaków okazał się Piotr Żyła, który zajął 16. miejsce za skok na odległość 128 metrów. Paweł Wąsek zajął 28. lokatę - 126 m, Jakub Wolny był 37. - 123 m, a Dawid Kubacki - 48. (117 m). Stękała skoczył 112 m i zajął 57. lokatę.

NIE PRZEGAP! Austriacy wręcz dyskryminują niezaszczepionych. Wytoczyli ciężkie działa przeciw COVID-19

Adam Małysz o problemach Kamila Stocha "To go przygniotło"

W TCS obowiązuje system KO - na podstawie wyników kwalifikacji tworzonych jest 25 par (według klucza: 1. z 50., 2. z 49., itd.). Do finałowej awansują ich zwycięzcy oraz pięciu "szczęśliwych przegranych". Dzięki temu Polacy od razu poznali swoich przeciwników. O awans do serii finałowej łatwo nie będzie, ale wierzymy, że nasi skoczkowie w komplecie zameldują się w rundzie finałowej. Z kim przyjdzie im się zmierzyć? Sprawdź poniżej! Konkurs w Bischofshofen zaplanowano na godz. 16.30.

NIE PRZEGAP! Znany skoczek zakończył karierę! Podjął tę decyzję mając zaledwie 29 lat

Rywale Polaków w Bischofshofen:

  • Paweł Wąsek vs Killian Peier (Szwajcaria)
  • Piotr Żyła vs Ulrich Wohlgenannt (Austria)
  • Jakub Wolny vs Żak Mogel (Słowenia)
  • Dawid Kubacki vs Daniel Andre Tande (Norwegia)

Trudno nie odnieść wrażenia, że największe wyzwanie czeka na Dawida Kubackiego, który będzie się musiał nieźle natrudzić, by pokonać Daniela Andre Tandego lub znaleźć się w czołowej trzydziestce z grona lucky-looserów. Także Pawła Wąska czeka trudna rywalizacja z będącym w niezłej formie w tym sezonie Killianem Peierem. Kibice na pewno będą mocno ściskać kciuki za Piotra Żyłę, który nie powinien mieć problemów z Ulrichem Wohlgenanntem.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Najnowsze