"Zaczęła nade mną dominować". Granerud nie mógł już na nią patrzeć i wyrzucił ją z domu

Halvor Egner Granerud
Autor: East News Halvor Egner Granerud

Choć od zakończenia Pucharu Świata w skokach narciarskich minęło już kilka tygodni, to triumfator Norweg Halvor Egner Granerud nie daje o sobie zapomnieć. Zdobywca Kryształowej Kuli na łamach dziennika „Dagbladet” podzielił się kilkoma spostrzeżeniami, ale jedno zaskoczyło szczególnie.

Zwycięzca Pucharu Świata stwierdził, że nie mógł wytrzymać psychicznie... patrząc cały czas na Kryształową Kulę i po kilkunastu dniach wysłał ją do rodziców.

- Stała u mnie w małym mieszkaniu w Trondheim przez 11-12 dni, a ja cały czas na nią się patrzyłem i w końcu zaczęła nade mną dominować psychicznie i zacząłem z nią rozmawiać. W końcu powiedziałem jej „już dość i wynocha” i wyrzuciłem ją z domu jak niechcianego lokatora. Stoi teraz na półce u moich rodziców w Asker pod Oslo - powiedział Norweg.

Izabela Małysz nie mogła się powstrzymać, gdy zobaczyła zdjęcie córki. Niejeden spaliłby się ze wstydu

Widok największego w jego karierze trofeum sprawił, że cały czas myślał o kolejnym sezonie i następnych trofeach i zaczął się stresować.

- Łatwo jest się zagubić patrząc ciągle na coś co cały czas mówi, że jest pierwsze, ale nie jedyne i przyjdą następne. Ta kula zaczęła być czymś w rodzaju fetyszu jak baśniowy pierścień, od którego nie można oderwać wzroku - wyjaśnił.

Poza tym przyznał, że nie najlepiej się czuje po przejściu koronowirusa, który wykazały u niego testy podczas mistrzostw świata w Obersdorfie.

- Objawy miałem łagodne, ale później przyszło dziwne zmęczenie. Teraz jest jeszcze większe i właściwie nie mam siły trenować i w ogóle nic robić. Obawiam się długotrwałych skutków pochorobowych, a jedyną nadzieją jest myśl, że osłabienie może być tylko efektem wyczerpującego sezonu - powiedział skoczek dziennikowi „Dagbladet”.

Ewa Bilan-Stoch nie mogła powstrzymać łez, gdy widziała co działo się z Kamilem. Ciężkie przeżycia

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze