Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch

i

Autor: Cyfrasport Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch

Nowy do Sapporo

Zapłaci za kompromitację w Lake Placid, szybka decyzja trenera. Zmiana w kadrze przed konkursami w Sapporo

2024-02-11 22:22

Za polskimi skoczkami najbardziej udany konkurs w Pucharze Świata. Piotr Żyła zajął czwarte miejsce, notując najlepszy występ ze wszystkich Polaków w tym sezonie. Nie wszyscy wyprawę do Lake Placid będę wspominać dobrze, czego dowodem jest zmiana w kadrze.

Konkursy na skoczni w Lake Placid były zupełnie nieudane dla Pawła Wąska. W pierwszym z nich niespełna 25-letnik zawodnik był 34, nie kwalifikując się do drugiej serii. Dzisiejszy konkurs zakończył się kompromitacją Wąska, bo zajął w nim ostatnie 50. miejsce skacząc tylko 86 metrów. Trener Thomas Turnbichler szybko podjął decyzję i nie zabierze skoczka z Wisły na zawody do Sapporo.

Przebudzenie Piotra Żyły w Lake Placid! Polak tuż za podium, zabrakło niewiele. Kraft znów najlepszy

QUIZ: Rozpoznasz tych skoczków? Tylko najwięksi kibice sobie poradzą!

Pytanie 1 z 20
Zacznijmy od czegoś prostego. Skoczek na zdjęciu to...
Kamil Stoch

Informację o zmianie w kadrze skoczków podał dziennikarz Damian Michałowski z TVN. A tym który zastąpi Wąska będzie Klemens Murańka. Startował on w obecnym sezonie w konkursach PŚ w Wiśle i Zakopanem , zajmując 40 miejsce w tych konkursach. W zawodach Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen zajął 3 miejsce. Oprócz Murańki i Żyły do Sapporo polecą: Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł. Druga zmiana w ekipie na konkursy w Japonii dotyczy trenera. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami do Sapporo nie poleci Thomas Turnbichler. Jego obowiązki będzie pełnił Wojciech Topór.

Apoloniusz Tajner wypalił na antenie wprost o Kamilu Stochu po zawodach w Lake Placid! Chłodna ocena sytuacji lidera polskich skoczków

Program Pucharu Świata w Sapporo:

Piątek, 16.02.2024 1:00 - Odprawa techniczna 6:00 - Oficjalny trening 8:00 - Kwalifikacje

Sobota, 17.02.2024 7:00 - Seria próbna 8:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 18.02.2024 1:30 - Kwalifikacje 3:00 - Pierwsza seria konkursowa

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze