Mona Lisa Nousiainen i Justyna Kowalczyk

i

Autor: East News Mona Lisa Nousiainen i Justyna Kowalczyk

Ze szczegółami zaplanowała swój własny pogrzeb. Szokujące fakty o śmierci rywalki Justyny Kowalczyk

2020-07-30 9:02

Przez lata uznawana była za jedną z najlepszych biegaczek narciarskich na Starym Kontynencie. Szczególnie świetnie szło jej na krótkich dystansach w sprincie. Niestety, rok temu Mona Lisa Nousiainen, znana również pod panieńskim nazwiskiem Malvalehto, przegrała walkę z rakiem. Zanim jednak zmarła, napisała autobiografię. Jej fragmenty zaprezentowano w mediach. Kibiców szczególnie mogło zaszokować to, że była rywalka Justyny Kowalczyk szczegółowo zaplanowała swój... pogrzeb.

Autobiografią, którą Mona Lisa Nousiainen napisała, gdy poznała straszliwą diagnozę, ma pojawić się na rynku we wrześniu. Lokalne media otrzymały jednak jej fragmenty, które opublikowano na niemal dwa miesiące przed premierą. Niektóre fragmenty mogą szokować kibiców biegów narciarskich w Finlandii. Okazało się, że nieoficjalna rekordzistka świata na 100 metrów (2013 rok) szczegółowo zaplanowała przebieg własnego... pogrzebu. Jedna z byłych rywalek Justyny Kowalczyk zażyczyła sobie m.in., by jej prochy rozsypać we wszystkich miejscach, w których mieszkają członkowie jej rodziny.

Straszliwy dramat mistrzyni sportu. Wyjechała na drugi koniec świata i straciła wszystko w pożarze [ZDJĘCIA]

QUIZ: polscy sportowcy w filmach. Spróbuj, ale 10/10 to będzie mistrzostwo

Pytanie 1 z 10
W filmie „Przepraszam czy tu biją” role milicjantów zagrało dwóch bokserów. Jednym z nich był Jerzy Kulej, a drugim?

"Dom był dla mnie zawsze najważniejszy i w ten sposób pozostanę w nim na zawsze z moimi bliskimi" - czytamy w artykułach. Co skłoniło zawodniczką, znaną również pod panieńskim nazwiskiem Malvalehto, by w ostatnich chwilach życia przelać na papier traumatyczną walkę? - Mona Lisa bardzo chciała napisać książkę o diametralnej zmianie życia z perspektywy zdrowego, wyczynowego sportowca do ciężko chorego umierającego pacjenta - stwierdziła Laura Arffman, która pomagała w tworzeniu publikacji.

Tajemnicza śmierć młodego sportowca! Wszyscy milczą w tej sprawie

Mikołaj Kubica NIE ŻYJE. Zobacz największe momenty triumfów

Mona Lisa Nousiainen karierę zakończyła w 2018 roku po wielu latach ścigania się na biegowych trasach całego świata. Minęło kilka kolejnych miesięcy i publicznie podała informację o swojej chorobie. Z wyjątkowo złośliwym rakiem żołądka przegrała 29 lipca ubiegłego roku. W chwili śmierci sportsmenka miała 36 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze