Złe wieści w sprawie lotów narciarskich w Pucharze Świata! Kibice będą rozczarowani

2021-04-22 15:49 Mateusz Sobiecki
Skocznia w Planicy
Autor: CyfraSport Skocznia w Planicy

Nie ma żadnych wątpliwości, że skocznie mamucie są najbardziej wymagające dla wszystkich skoczków świata. Fani uwielbiają oglądać, jak zawodnicy z wielką prędkością lecą nad bulą, osiągając zawrotne odległości! W nadchodzącym kalendarzu zobaczymy wiele konkursów na największych obiektach globu. Kibice będą rozczarowani, bo nie wszyscy będą mogli tam rywalizować. I nie chodzi o największe gwiazdy Pucharu Świata.

Loty narciarskie to najbardziej pasjonujący element kalendarza Pucharu Świata. Kibice szaleją z radości, oglądając jak zawodnicy lecą nawet po ćwierć kilometra! W nadchodzącym sezonie także zobaczymy najlepszych zawodników globu w Planicy czy Vikersund. Niestety, szansy rywalizacji na mamutach nie otrzymają kobiety. Wobec wielkiemu ich niezadowoleniu, kolejny raz największe skocznie nie pojawią się w kalendarzu rywalizacji "płci pięknej". Ważne słowa w rozmowie z TVP Sport wypowiedział w tej sprawie Łukasz Kruczek.

Justyna Żyła wbiła Piotrowi kolejną szpilę! Boi się o swoją córkę, zaskakujący powód

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich

Skoczkinie rywalizują na różnych obiektach. W nadchodzących latach ma być coraz więcej rywalizacji na dużych skoczniach. - Uważamy, podobnie jak większość, że na razie należy wprowadzić więcej zawodów na skoczniach dużych. Nie chcieliśmy, aby loty wchodziły jako zawody dla 20 zawodniczek, co uniemożliwiłoby pozostałym zdobywanie pucharowych punktów - przyznał Łukasz Kruczek na Sport.tvp.pl. Kłopotem z organizacją konkursów na mamutach ma być wielka dysproporcja między zawodniczkami. Część z nich jest w stanie osiągać nawet po dwieście metrów, inne natomiast mają nie być w stanie dolatywać jeszcze do granicy setnego metra. Tak przynajmniej twierdzi Kruczek. - To się zdarza tam także w przypadku skoków męskich, a potem takie zawody są trudne do oglądania. W dyskusjach poruszano też względy bezpieczeństwa - powiedział.

Justyna Żyła wbiła szpilkę Piotrowi. Poznaj szczegóły w galerii poniżej!

Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet WYNIKI

W minionym sezonie Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich najlepsza okazała się Nika Kriżnar ze Słowenii, która wyprzedziła o dziewięć punktów Sarę Takanashi (Japonia) oraz o jedenaście Maritę Kramer (Austria). Najlepsza z Polek była Anna Twardosz, która zajęła 44. miejsce. Zdobyła osiem punktów. Punktowały także Kamila Karpiel i Kinga Rajda (po jednym punkcie).

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze