Zostało 50 dni do ZIO Pekin 2022. Ilu Polaków zobaczymy na igrzyskach?

2021-12-16 16:10
Natalia Maliszewska - forma wystrzeliła jak szampan
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Natalia Maliszewska - forma wystrzeliła jak szampan

Dokładnie 50 dni przed startem zimowych igrzysk w Pekinie Polski Komitet Olimpijski przedstawił informacje związane z przygotowaniami do zmagań, które w lutym 2022 roku odbędą się w stolicy Chin. Otwarcie igrzysk nastąpi 4 lutego przyszłego roku. Poznaliśmy potencjalną liczebność reprezentacji Polski.

– Naszym kluczowym zadaniem, na którym się teraz skupiamy, jest zapewnienie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej jak najlepszych warunków. Realizujemy tę misję, dokładając wszelkich starań i jestem przekonany, że możemy odnieść duży sukces w Pekinie – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, cytowany w portalu PKOl. Informował też o stanie kwalifikacji reprezentantów Polski do ZIO 2022. – Mamy trzy kwalifikacje, które wywalczyli łyżwiarze figurowi. W pozostałych sportach kwalifikacje trwają i coraz więcej polskich zawodników uzyskuje możliwość startu w przyszłorocznych igrzyskach, jednak oficjalnie te liczby zostaną ogłoszone w niektórych konkurencjach pod koniec roku i reszta pod koniec stycznia 2022. Wtedy też poznamy pełny skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022. Na dziś nasza reprezentacja liczy ponad 20 osób i wciąż tych miejsc będzie przybywać – powiedział prezes Kraśnicki.

Adam Małysz otarł się o ŚMIERĆ we własnym domu! Huk spadającego betonu, tragedia była blisko

Te dane jeszcze uściśla Konrad Niedźwiedzki, który będzie szefem misji w Pekinie. Niedźwiedzki to były łyżwiarz szybki, medalista olimpijski w drużynie.

Wielka szansa Kamila Stocha. Engelberg jest lepsze od Zakopanego

– Na co dzień mam kontakt z łyżwiarzami, dlatego bardzo się cieszę z ostatnich rezultatów, które osiągnęli, zarówno na torze krótkim, jak i na długim. Zanosi się, że nasza reprezentacja w short-tracku będzie rekordowo duża, aż sześcioosobowa. Liczę w tej dyscyplinie na medale. Zresztą kibicuję całej reprezentacji i mam nadzieję, że około 60 zawodników pojedzie do Pekinu – zakończył brązowy medalista olimpijski z 2014 r.

Sonda
Pekin 2022: Polscy skoczkowie zdobędą medal na Igrzyskach Olimpijskich?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze