Agnieszka Radwańska

i

Autor: ART SERVICE Agnieszka Radwańska

Ważna opinia legendy

Agnieszka Radwańska nie kryła się z tym, co myśli o Magdzie Linette. Powiedziała to całkowicie szczerze

2023-02-10 16:51

Magda Linette była największą rewelacją zakończonego niedawno Australian Open. Choć stawiano przede wszystkim na Igę Świątek, to starsza z tenisistek sprawiła, że polscy kibice emocjonowali się turniejem prawie do samego końca. Agnieszka Radwańska, która śledziła poczynania zawodniczek z bliska w jasny sposób wypowiedziała się o półfinalistce Australian Open.

Magda Linette od dawna występuje na światowych kortach i uczestniczy na najważniejszych imprezach. W jej dorobku brakuje jednak wielkich triumfów, choć nie można zapominać, że zwycięstwo w cyklu WTA zanotowała. Gorzej radziła sobie w turniejach wielkoszlemowych, gdzie na próżno było szukać awansów do najważniejszych etapów imprez. Zmieniło się to na początku 2023 roku.

Radwańska wprost o Linette. Wypowiedziała się całkowicie szczerze

Podczas Australian Open Linette sprawiła wielką sensację i doszła aż do półfinału. W tym uległa Arynie Sabalence, przyszłej triumfatorce turnieju. Poznanianka była chwalona z każdej strony i zrobiło się o niej bardzo głośno. Wielu ekspertów podkreśla, że w końcu pokazała potencjał, który w niej drzemał. W podobnym tonie wypowiada się Agnieszka Radwańska. - Zacznę może od tego, że Magda zawsze miała potencjał, by osiągnąć znacznie więcej. Trzecia runda to nigdy nie był dla niej maks, po prostu gdzieś tam w jej głowie tworzyła się jakaś niewidzialna blokada - powiedziała legendarna tenisistka w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Dodała również, że Linette nie zachłyśnie się tym sukcesem. - Na pewno nie odfrunie, zna swoje możliwości i wie, co robić. Jest to osoba, która wyjątkowo mocno stąpa po ziemi. Zdaje sobie sprawę, że na najbliższym etapie trzeba będzie być może włożyć jeszcze więcej pracy niż dotychczas - oceniła Radwańska.

Super Tenis po półfinale Magdy Linette
Listen on Spreaker.
Najnowsze