Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

i

Autor: Piotr Grzybowski, AP Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

Agnieszka Radwańska skomentowała porażkę Igi Świątek! Zaskakująca teoria, odważne słowa!

2022-07-03 16:07

Agnieszka Radwańska jest na Wimbledonie, gdzie już we wtorek rozpocznie walkę w turnieju legend. Słynna krakowianka wystąpi w turnieju debla w parze z Serbką Jeleną Janković. Agnieszka Radwańska na londyńskiej trawie odnosiła wielkie sukcesy. W 2012 roku doszła do finału Wimbledonu, a w dwóch późniejszych edycjach tego Szlema była w półfinałach. Teraz Agnieszka Radwańska w rozmowie z brytyjskim radiem BBC Five skomentowała porażkę Igi Świątek (4:6, 2:6) z Alize Cornet w III rundzie Wimbledonu. Nie zabrakło też pytań o charytatywną imprezę w Krakowie. 23 lipca Agnieszka Radwańska i Iga Świątek zagrają ze sobą.

Iga Świątek po serii 37 wygranych meczów doznała bolesnej porażki. Polska liderka rankingu WTA uległa 4:6, 2:6 Francuzce Alize Cornet, a po meczu w III rundzie Wimbledonu znów podkreślała, że nie czuła się pewnie na trawiastej nawierzchni. - Nawet na treningach czułam, że kiepsko mi się tutaj gra, więc spodziewałam się, że coś takiego może się wydarzyć. Może i to nie było najlepsze podejście, ale tak po prostu było - powiedziała Iga Świątek. Jej porażkę skomentowała obecna w Londynie Agnieszka Radwańska, która już we wtorek rozpocznie walkę w turnieju legend. Zagra w nim w parze z Jeleną Janković, byłą liderką rankingu WTA. Jak Agnieszka Radwańska skomentowała porażkę Igi Świątek? O tym pod galerią zdjęć dwóch polskich gwiazd.

Wojciech Fibak: Ta porażka Igi Świątek wisiała w powietrzu! [WYWIAD]

Agnieszka Radwańska o porażce Igi Świątek. Ciekawe słowa krakowianki

Agnieszka Radwańska w rozmowie z brytyjskim radiem BBC Five skomentowała sensacyjną porażkę Igi Świątek i jej narzekania, że nie wciąż nie czuje się pewnie na trawie. - Rozumiem ją, bo miałam podobne problemy z kortami ziemnymi. Dlatego dobrze wiem, co ona teraz czuje - powiedziała Agnieszka Radwańska. - Jej tenis nie do końca pasuje do trawy, ale i tak uważam, że może w przyszłości dobrze grać na tej nawierzchni. Myślę, że to kwestia mentalności, pewnych myśli i blokad, które są w jej głowie. To czego dokonała w ostatnich miesiącach było niesamowite, ale to również wiązało się z dużą presją. Wygrała przecież tyle kolejnych meczów. A Alize zagrała fenomenalny mecz. Wszystko po trochu złożyło się na taki wynik, ale uważam, że Iga może odnosić sukcesy na trawie. Musi się tylko mentalnie przełamać, odblokować w głowie. Zobaczymy jak będzie w przyszłym roku, bardzo jestem ciekawa, jak jej pójdzie - dodała Agnieszka Radwańska.

Szczere wyznanie Igi Świątek o Agnieszce Radwańskiej. To sprawiło jej ogromną przykrość

W trakcie wywiadu Agnieszka Radwańska została też zapytana o charytatywną imprezę i mecz z Igą Świątek w Krakowie. 23 lipca tenisowe gwiazdy rozegrają pokazowe spotkanie w Krakowie. „Rozegramy pokazowy mecz miksta, a my z Agnieszką też jeden set singla. Oba mecze będzie sędziowała Elina Svitolina, a gościem specjalnym reprezentującym Ukrainę będzie także były piłkarz Andrij Szewczenko” – zdradziła kilka dni temu Iga Świątek. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną. - Jestem chyba najbardziej odważną kobietą w Polsce, skoro chcę zagrać z Igą Świątek po czterech latach rozbratu z profesjonalnym tenisem - zaśmiała się Agnieszka Radwańska w rozmowie z BBC Five. - Słyszałam, że bilety rozeszły się błyskawicznie, więc szykuje się wielkie widowisko przed 15 tysiącami widzów. Dlatego teraz trenuję nieco więcej i jestem trochę podenerwowana. Nie wiem jak mi pójdzie, to dla mnie duże wyzwanie, które kosztuje mnie sporo energii. Chcę zagrać dobry tenis przeciwko Idze, ale wiem, że nie będzie łatwo - dodała Agnieszka Radwańska.

Kiedy Agnieszka Radwańska pokazała jak mieszka, złapaliśmy się za głowy! Można wpaść w kompleksy! [ZDJĘCIA]

Dziennikarze Super Expressu po porażce Igi Świątek w 3. rundzie Wimbledonu
Najnowsze