Aryna Sabalenka

i

Autor: AP PHOTO Aryna Sabalenka

Zaskakujące słowa

Aryna Sabalenka wprost wypaliła o Idze Świątek. Wbiło nas w fotel po tych słowach. Totalnie się z tym nie kryła

2023-09-05 7:12

Iga Świątek bardzo szybko zakończyła swój udział na US Open. W IV rundzie przegrała z Jeleną Ostapenko, która pomału staje się jej koszmarem. Porażka sprawiła, że reprezentantka Polski nie tylko nie obroni tytułu na amerykańskim turnieju, ale jednocześnie straci pierwsze miejsce w rankingu na rzecz Aryny Sabalenki. Białorusinka została zapytana o porażkę Świątek i zdecydowała się na dość zaskakujące słowa.

Choć można było się spodziewać, że obrona tytułu na US Open będzie zadaniem niebywale trudnym, chyba niewielu spodziewało się, że emocje związane z występami Igi Świątek na ostatnim turnieju wielkoszlemowym w tym roku zakończą się tak szybko. W IV rundzie Polka trafiła na zawodniczkę, z którą jeszcze nigdy nie wygrała w seniorskiej karierze i ta nieprzyjemna dla Świątek passa została podtrzymana.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?

Sabalenka wprost o porażce Świątek. Tak ją skomentowała

Liderka rankingu WTA przegrała z Łotyszką po trzysetowej batalii i pożegnała się z marzeniami o triumfie na US Open. Co więcej, już teraz wiadomo, że Świątek nie utrzyma pozycji liderki i straci ją na rzecz Aryny Sabalenki. Białorusinka została zapytana na konferencji prasowej o porażkę swojej rywalki. Słowa mogą zaskakiwać. - Muszę przyznać, że byłam niemal pewna, iż Świątek dojdzie do finału. Bardzo chciałam zagrać ten finał z nią i rozstrzygnąć o wszystkim na korcie. Poczułam rozczarowanie i smutek, że Świątek odpadła - powiedziała Sabalenka.

Gorzkie słowa Igi Świątek po porażce! Jest totalnie zaskoczona!

Powiedziała również, co znaczy dla niej zostanie liderką światowych list. - To wiele dla mnie znaczy. Przez cały rok bardzo się starałam, aby osiągnąć cel, jakim było zostanie numerem jeden. To niewiarygodne. To coś szalonego, wciąż nie mogę w to uwierzyć - przyznała szczerze reprezentantka Białorusi.

Iga Świątek odpadła z US Open! Przed nią TRUDNE DECYZJE
Listen on Spreaker.
Najnowsze