Novak Djoković

Autor: archiwum se.pl

ATP Masters. Djoković ustrzelił hat tricka

2012-11-10 3:00

Novak Djoković z kompletem trzech zwycięstw awansował do 1/2 finału rozgrywanego w Londynie turnieju ATP World Tour Finals - nieoficjalnych mistrzostw świata tenisistów.

W ostatnim spotkaniu grupowym serbski lider rankingu rozprawił się z Tomasem Berdychem (27 l.), wygrywając 6:2, 7:6 (8-6). Po pierwszym mocno jednostronnym secie, w drugiej partii mierzący 196 cm i silny jak tur Czech zawiesił Djokoviciowi wysoko poprzeczkę.

W tie-breaku wyraźnie zmęczony Serb przegrywał już 0-3 i 1-4, ale kiedy wydawało się, że potrzebny będzie trzeci set, Novak wykorzystał swój spryt oraz błędy rywala, kończąc mecz i zapewniając sobie 1. miejsce w grupie.

W sobotę końcowa seria w drugiej grupie. Roger Federer gra z Jo-Wilfriedem Tsongą, a David Ferrer z Janko Tipsareviciem. Transmisje w Polsacie Sport Extra.