Jerzy Janowicz, Australian Open 2014

ATP w Rotterdamie. Jerzy Janowicz wygrał tylko jednego seta

2014-02-15 7:00

Jerzy Janowicz (23 l.) po raz trzeci zmierzył się z Tomasem Berdychem (29 l.) i tak jak w poprzednich dwóch pojedynkach zdołał urwać Czechowi tylko jednego seta. W 1/4 finału turnieju ATP w Rotterdamie dwudziesty w rankingu polski tenista przegrał z zajmującym 7. miejsce znakomitym rywalem 7:6 (11-9), 2:6, 4:6.

W pierwszym secie Janowicz spisywał się znakomicie. Dzięki rewelacyjnym returnom w końcu przełamał Berdycha. Prowadził już 5:3, ale pozwolił doświadczonemu rywalowi wyrównać. W dramatycznym tie-breaku minimalnie lepszy był Polak, który wygrał 11-9.

Niestety, łodzianin nie poszedł za ciosem. W drugim secie grał słabiej, a przy stanie 2:2 popełnił w jednym gemie aż 3 błędy serwisowe i dał się przełamać. Incjatywa potem należała już do końca do Berdycha.