Jerzy Janowicz

Autor: archiwum se.pl

ATP w Rzymie. Janowicz - Giraldo 7:5, 6:2. Zwycięstwo "Jerzyka", trudny rywal w kolejnej rundzie

2013-05-13 21:15

Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Rzymie. Polski tenisista pokonał Kolumbijczyka Santiago Giraldo 7:5, 6:2 i w kolejnym meczu zmierzy się ze słynnym Jo-Wilfriedem Tsongą.

Początek poniedziałkowego pojedynku był bardzo wyrównany. Żaden z zawodników nie potrafił odskoczyć rywalowi na kilka gemów aż do stanu 5:5. Wówczas do roboty wziął sie "Jerzyk", który zdołał przełamać rywala, a następnie wygrać swoje podanie.

Przebieg drugiego seta zapowiadał się podobnie. Od początku na korcie trwala zacięta walka o punkty, jednak po czterech gemach (remis 2:2) wyklarowała się przewaga Jerzego Janowicza. Polak wygrał cztery kolejne gemy i w konsekwencji całego seta.

W kolejnej rundzie "Jerzyk" zagra z Jo-Wilfriedem Tsongą.