Magda Linette

Autor: Wojciech KUBIK/East News

Była faworytką

Deszcz mocno skomplikował mecz Magdy Linette. Niespodziewana porażka polskiej tenisistki w Hua Hin

2024-09-19 18:23

Magda Linette (WTA 43.) rozstawiona z numerem czwartym odpadła z turnieju WTA 250 w Hua Hin w 1/8 finału. Lepsza okazała się od niej Słowaczka Rebecca Sramkova (WTA 102.), która wygrała 7:6(5), 6:4. Niżej notowana tenisistka lepiej poradziła sobie w trudnych warunkach i nie przeszkodziła jej nawet blisko 5-godzinna przerwa związana z opadami deszczu.

Magda Linette odpadła z turnieju w Hua Hin

Blisko 28-letnia Sramkova w światowym rankingu zajmuje 102. miejsce, ale znalazła sposób na znacznie wyżej notowaną Polkę. Cztery lata starsza Linette jest 43. na liście WTA. Pierwszy set był bardzo wyrównany i emocjonujący. Obie tenisistki po razie przełamały serwis przeciwniczki, ale o wyniku musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim Linette prowadziła już 5-4, jednak trzy kolejne punkty zdobyła rywalka. W drugiej partii, przy stanie 4:3 dla Sramkovej, mecz został przerwany z powodu deszczu na prawie pięć godzin. Po wznowieniu gry Linette nie grała dobrze. Z trudem wygrała swojego gema serwisowego na 4:4, broniąc break pointa, a dwa kolejne padły już łupem Słowaczki, która przełamała Polkę na 6:4, wykorzystując czwartą piłkę meczową.

Linette nie powtórzy sukcesu z 2020 roku, kiedy wygrała turniej w Hua Hin. Co ciekawe, w tegorocznej edycji wszystkie rozstawione tenisistki (było ich 8) odpadły już przed ćwierćfinałem - w pierwszej lub drugiej rundzie. Z kolei Sramkova w ubiegłym tygodniu odniosła największy sukces w karierze, awansując do finału turnieju WTA 250 w Monastyrze. Uległa w nim jednak Brytyjce Sonay Kartal. Teraz ponownie osiągnęła solidny wynik, a w ćwierćfinale w Hua Hin zmierzy się z Chorwatką Janą Fett (WTA 129.). Ta wygrała walkowerem w 1/8 finału z turniejową "ósemką", Warwarą Graczową.