Autor: AP Djoković - Tsitsipas RELACJA NA ŻYWO Serb odrabia straty! FINAŁ Roland Garros WYNIK LIVE

Novak Djoković wygrał Roland Garros! Stefanos Tsitsipas skapitulował po pięciu setach walki!

2021-06-13 19:30

Djoković - Tsitsipas WYNIK NA ŻYWO FINAŁ Roland Garros. Novak Djoković i Stefanos Tsitsipas stoczyli niesamowitą walkę w finale Roland Garros. Pierwsze dwa sety wygrał Grek, ale kiedy na paryskiej mączce zapachniało sensacją, serbski lider rankingu ATP w swoim stylu wziął się za odrabianie strat. Rozkręcał się, a młody Tsitsipas słabł. Djoković po ponad 4 godzinach walki wygrał 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4. To jego 19. wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik finału French Open 2021.

Djoković - Tsitsipas RELACJA NA ŻYWO FINAŁ Roland Garros WYNIK LIVE

Novak Djoković i Stefanos Tsitsipas już dzisiaj zagrają w wielkim finale Roland Garros. Serbski gwiazdor jest liderem rankingu ATP, a Grek to numer 5, ale skład tego finału i tak jest sensacyjny, a to dlatego, że nie zagra w nim Rafael Nadal. Hiszpański Król Mączki znów był zdecydowanym faworytem. 13-krotny mistrz paryskiego Szlema przegrał jednak w półfinale niesamowitą wojnę na wyniszczenie z Djokoviciem (6:3, 3:6, 6:7, 2:6). - To był z pewnością najpiękniejszy i najlepszy mecz jaki zagrałem w Paryżu - powiedział Djoković po pojedynku z Nadalem. - Pokonanie Rafy w Paryżu jest jak zdobycie Mount Everestu. Czułem się dobrze fizycznie i psychicznie, byłem też zmotywowany i miałem dobrą taktykę. Początek meczu był ciężki, ale zdołałem wrócić do gry i odnaleźć swój styl i swoją jakość - dodał Serb. Stefanos Tsitsipas w rozgrywanym wcześniej półfinale po pięciu setach walki pokonał Niemca Alexanda Zvereva (6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3). Djoković ma na koncie 18 wielkoszlemowych triumfów, ale w Paryżu wygrał tylko raz (2016 rok). Tsitsipas czeka na pierwsze zwycięstwo w Szlemie.

FINAŁ Roland Garros Djoković - Tsitsipas NA ŻYWO RELACJA LIVE ONLINE

Novak Djoković i Stefanos Tsitsipas grali ze sobą 7 razy. Bilans tej rywalizacji to 5-2 dla Serba. Rok temu Serb i Grek stoczyli pięciosetowy bój w Roland Garros. W 1/4 finału Djoković pokonał wtedy Tsitsipasa 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1. Kto będzie górą w finale Roland Garros 2021 - Djoković czy Tsitsipas?

Djoković - Tsitsipas WYNIK LIVE Finał Roland Garros RELACJA NA ŻYWO

Finał Roland Garros Novak Djoković - Stefanos Tsitsipas zostanie rozegrany w niedzielę 13 czerwca 2021. Początek finału Roland Garros Djoković - Tsitsipas o godzinie 15.