Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Wielkie serce Świątek

Fantastyczne zachowanie Igi Świątek! Liderka światowego rankingu nie pierwszy raz z sercem na dłoni, niesamowity gest

2023-12-07 20:54

Iga Świątek aktualnie jest liderką światowego rankingu, pozycję tę odzyskała tuż przed zakończeniem roku, triumfując w WTA Finals, gdzie pokonała Jessicę Pegulę 2:0. Polka pokazuje klasę nie tylko na korcie, ponieważ w ostatnim czasie wsparła zbiórkę wrocławskiego przedsiębiorcy Aleksandra Twardowskiego. Świątek postanowiła oddać także na licytację zestaw meczowy z poprzedniego sezonu, a środki z niej zasilą Fundację Anny Dymnej.

Iga Świątek ponownie może pochwalić się fantastycznymi występami w sezonie, a przede wszystkim tym, że na ostatniej prostej wróciła na pozycję liderki światowego rankingu. Polka triumfowała w Roland Garrosie, a także zwyciężyła tegoroczną edycję WTA Finals rozgrywany w Cancun. Raszynianka oprócz znakomitej formy na korcie, w każdej wolnej chwili wspiera potrzebujących. Ostatnio miała miejsce sytuacja, gdzie 22-latka przekazała na licytacje podpisaną sukienkę meczową, o czym poinformował Aleksander Twardowski. - Liderka światowego rankingu WTA Iga Świątek, przekazując podpisaną sukienkę meczową! Całkowity dochód ze sprzedaży zasili konto fundacji Fundacja Słonie na Balkonie. Już za 3 dni zaczynamy licytację! - można przeczytać.

Wielki gest Igi Świątek! Liderka światowego rankingu wspiera fundacje

Świątek wzięła udział w akcji "Choinki Jedynki", która jest organizowana przez Polskie Radio Jedynka. Raszynianka przekazała na licytację cały swój zestaw meczowy z poprzedniego sezonu, o wszystkim poinformowała w krótkim nagraniu. - Dzień dobry, zachęcam wszystkich słuchaczy do wzięcia udziału w licytacji, gdzie wylicytować można zestaw meczowy z mojego sezonu, bardzo udanego zresztą, który przed chwilą się zakończył. Środki zostaną przekazane Fundacji Anny Dymnej, więc mam nadzieję, że jesteście zainteresowani i... licytujcie - przekazała 22-latka.

W połowie stycznia, Polka rozpocznie zmagania w turnieju Australian Open.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze