Guadalajara czeka na Igę Świątek. To tam odbędą się WTA Finals

2021-09-14 16:55
Iga Świątek
Autor: Elise Amendola/AP Iga Świątek Z KIM GRA kolejny mecz w IV rundzie US Open? Mistrzyni olimpijska na drodze Polki! Iga Świątek DRABINKA US OPEN Z KIM gra Iga Świątek 4 runda

Iga Świątek (20 l.) ma coraz większe szanse na występ w kończących sezon WTA Finals, a te nieoficjalne mistrzostwa świata tenisistek właśnie zostały przeniesione z jednego końca świata na drugi. Zamiast w chińskim Shenzhen osiem najlepszych tenisistek powalczy na początku listopada w meksykańskiej Guadalajarze.

Iga Świątek w tym sezonie wygrała turnieje w Rzymie oraz Adelajdzie i jako jedyna tenisistka na świecie doszła do IV rund we wszystkich Szlemach. Dzięki temu w klasyfikacji WTA Race, zliczającej punkty wywalczone w tym roku, zajmuje wysokie 5. miejsce. Przed nami już końcówka sezonu, więc wygląda na to, że Polka wystąpi w WTA Finals, w których przez długie lata zachwycała Agnieszka Radwańska (w 2015 r. nawet je wygrała).

Nieoficjalne mistrzostwa świata tenisistek od 2019 roku miały być rozgrywane w Shenzhen, ale rok temu z powodu pandemii zostały odwołane, a teraz też obostrzenia wymusiły na władzach WTA decyzje o zmianie miasta-gospodarza imprezy. Osiem najlepszych singlistek i par deblowych ugości położona ponad 1500 m n.p.m. Guadalajara. Wcześniej bo już 20 września Iga Świątek powalczy tuż za polską granicą - w czeskiej Ostravie. Potem duży turniej w Indian Wells w Kalifornii (6 października).

Sonda
Kto jest najwybitniejszą polską tenisistką w historii? Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze