Hubert Hurkacz zaczyna walkę w Roland Garros

Autor: AP Hubert Hurkacz zaczyna walkę w Roland Garros

Roland Garros 2024

Hubert Hurkacz uniknął katastrofy! Awans po pięciu setach walki z Japończykiem ze 163. miejsca!

2024-05-26 17:49

Hubert Hurkacz w swoim stylu na otwarcie rywalizacji w Roland Garros zafundował fanom nerwowy i pięciosetowy bój. Na szczęście z dobrym zakończeniem - polski tenisista pokonał 4:6, 6:3, 3:6, 6:0, 6:3 Japończyka Shinaturu Moshizukiego (nr 163), który do głównej drabinki przebił się w kwalifikacjach. Nie był to dobry występ wrocławianina. Na koniec jego rywal wyraźnie opadł z sił, co Hubi wykorzystał. Kolejnym rywalem Polaka będzie Amerykanin Brandon Nakashima (nr 84), który też ma japońskie korzenie (ojciec Japończyk, matka Wietnamka).

Hubert Hurkacz meczem z Japończykiem Shintaro Mochizuki (nr 163) rozpoczął walkę w Roland Garros 2024 i długo na paryskiej mączce pachniało przykrą porażką Polaka. Tenisista z Wrocławia w Roland Garros nie odnosił do tej pory sukcesów. Najdalej doszedł do 4. rundy, dwa lata temu. Rok temu odpadł w 3. rundzie. W tym sezonie rozbudził jednak apetyty serią dobrych występów na mączce. Wygrał turniej w Estoril, w Rzymie pokonał Rafaela Nadala...

Hubert Hurkacz mecz z Shintaro Mochizukim zaczął dobrze, prowadził 2:0 w pierwszym secie, ale potem grał coraz gorzej. Popełniał błędy, w dłuższych wymianach był często bezradny, nie radził sobie ze sprytnym, solidnym i szybkim Japończykiem. Azjata wygrał pierwszego seta. W drugim lepszy był Hurkacz, ale kolejna partia padła łupem Mochizukiego.

Na szczęście w czwartym secie Japończyk wyraźnie opadł z sił. Hubert Hurkacz, który znany jest z dobrego przygotowania kondycyjnego, wygrywał szybko kolejne gemy. Kiedy wydawało się, że za chwilę przypieczętuje zwycięstwo, przy jego prowadzeniu 4:6, 6:3, 3:6, 6:0, 5:2... nagle zaczął padać ulewny deszcz. Mecz został przerwany na długo. W końcu udało się go dokończyć, a Hurkacz nie wypuścił już wygranej z rąk.

Kolejnym rywalem Polaka będzie Brandon Nakashima (nr 84). Amerykanin ma japońsko-wietnamskie korzenie. Polak po raz pierwszy zmierzy się z tym tenisistą.

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!