Hurkacz - Griekspoor RELACJA NA ŻYWO Hubert Hurkacz - Tallon Griekspoor na żywo ATP Rotterdam Hurkacz - Griekspoor WYNIK na żywo

i

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Gwiazdy machają kijem

Hubert Hurkacz w Dubaju spotkał inną legendę polskiego sportu. Bawili się świetnie, wszystko wyszło na zdjęciu: „Szalone!”

2024-02-26 16:00

Hubert Hurkacz, który w opublikowanym w poniedziałek najświeższym rankingu ATP pozostał na ósmym miejscu (w porównaniu z poprzednim notowaniem stracił 205 punktów, ale i tak utrzymał się nad dziewiątym Australijczykiem Alexem de Minaurem), próbował już sił w różnych konkurencjach. Ma zamiłowanie do szybkich bolidów, pływał reż na desce na falach oceanu. Teraz spotkał się z legendą kolejnej dyscypliny.

Nie samym tenisem żyje człowiek, a już na pewno nie w Dubaju! Zanim Hubert Hurkacz w poniedziałkowy wieczór wyjdzie na kort, by zmierzyć się z Niemcem Janem-Lennardem Struffem w 1. rundzie ATP 500, urządził sobie „męski wieczór” z polskim mistrzem, machając kijem do golfa.

Adrian Meronk, najwybitniejszy polski golfista w historii, niedawno dołączył do LIV Golf – cyklu turniejów sowicie opłacanego przez Saudyjczyków. Nietrudno zatem spotkać go w krajach Półwyspu Arabskiego; parę tygodni temu zajął drugie miejsce w prestiżowym Dubai Desert Classic.

- Adrian mieszka tu na co dzień i mówi mi, że Dubaj to niesamowite miejsce! - przyznał „Hubi” w rozmowie z dziennikiem „Khaleej Times”, przeprowadzonej po partyjce z Meronkiem.

Wyniku rozgrywki nie zdradził, ale nie odmówił sobie komplementu wobec przeciwnika. - Jest wspaniałym facetem, a jego umiejętności są szalone! - zaznaczył tenisista z Wrocławia, na co dzień rezydujący w Monaco. Samo starcie na polu skwitował zaś w mediach społecznościowych bardzo treściwie: „Zabawa w golfa z legendą”. A potem zaprosił do kibicowania mu podczas zmagań na korcie w Emiratach.

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się

Pytanie 1 z 14
Kim jest ta tenisistka?
Iga Świątek
Najnowsze