Hurkacz melduje się w finale! Nie było łatwo, ale Polak powalczy o kolejny tytuł

2021-09-25 16:01
Hurkacz - Dimitrow O KTÓREJ GODZINIE gra Hurkacz dzisiaj ćwierćfinał Indian Wells KIEDY gra Hurkacz - Dimitrow GODZINA meczu dzisiaj 14.10
Autor: AP Hubert Hurkacz - Dimitrow O KTÓREJ GODZINIE gra Hurkacz dzisiaj ćwierćfinał Indian Wells KIEDY gra Hurkacz - Dimitrow GODZINA meczu dzisiaj 14.10

Hubert Hurkacz (#13 ATP) nie zawiódł swoich kibiców! Pokonał on w sobotnim półfinale Petera Gojowczyka (#101 ATP) 6:4, 7:6(4), czym zapewnił sobie występ w niedzielnym finale turnieju ATP 250 w Metz. Polak był faworytem starcia z niemieckim tenisistą, jednak było to trudne spotkanie, gdyż Gojowczyk znajduje się ostatnio w świetnej formie. "Hubi" zaprezentował się jednak z dobrej strony i po zaciętym spotkaniu pokonał swojego rywala. Jest to zwycięstwo ważne w kontekście ewentualnego awansu do ATP Finals.

Sobotni półfinał był bardzo wyrównany. Mecz lepiej rozpoczął Peter Gojowczyk, który mocno napierał na podanie Hurkacza, jednak nie udało mu się wykorzystać żadnego z kilku break pointów. Z biegiem czasu Polak czuł się na korcie coraz lepiej, co przełożyło się na pewniejszą grę i jego szanse na przełamanie rywala. Ostatecznie żaden z zawodników nie był w stanie wygrać gema serwisowego przeciwnika - aż do dziesiątego gema. Właśnie wtedy Hurkacz zdołał przełamać rywala, co przyniosło mu zwycięstwo 6:4 w partii otwarcia.

Drugi set rozpoczął się zdecydowanie inaczej. Niemiec już na otwarcie przełamał "Hubiego", a później pewnie pilnował swojego serwisu. Jednak od stanu 2:4, Hurkacz wygrał trzy gemy z rzędu, czym wyrównał sytuację na korcie. Najlepszy polski tenisista złapał dobre czucie, a jego gra zaczęła wyglądać jak za najlepszych momentów kariery. Na drugim biegunie znajdowała się dyspozycja Gojowczyka, który zaczął popełniać masę niewymuszonych błędów. Już przy stanie 6:5 wrocławianin miał dwie piłki meczowe, jednak ostatecznie jego rywal doprowadził do tie-breaka. W nim zdecydowanie lepszy okazał się Hurkacz, który wygrał 7-4, czym zamknął całe spotkanie wynikiem 6:4, 7:6(4). Poniżej możecie zobaczyć naszą relację z meczu Hurkacz - Gojowczyk.

Na żywo

Hubert Hurkacz - Peter Gojowczyk

Jest to koniec naszej relacji, jednak nie jest to koniec dzisiejszych występów Hurkacza. Na koniec dnia zagra on w półfinale turnieju deblowego, gdzie w parze z Janem Zielińskim powalczy o drugi finał turnieju Moselle Open 2021. Dziękujemy wszystkim za śledzenie relacji z meczu Hurkacz - Gojowczyk, zapraszamy na kolejne w portalu sport.se.pl!

Hurkacz zagra w jutrzejszym finale ze zwycięzcą meczu Gael Monfils - Pablo Carreno-Busta. Będzie to jego trzeci finał w tym sezonie, a czwarty w karierze. Jeszcze żadnego nie przegrał! Kibiców czekają w niedzielę ogromne emocje.

W social mediach wiele uwagi poświęcono grupie kibiców, którzy prowadzili dość nietypowy doping. Kibice kłócili się, jak ocenić ich wsparcie, jednak Hurkacz w wywiadzie podziękował głośnej grupie, która chętnie korzystała z trąbek, by zagrać m.in. radiowe hity.

6:4, 7:6(4)

GEM, SET, MECZ HURKACZ! Co za końcówka! Najpierw challenge uratował Gojowczyka, ale przy stanie 6-4 w tie-breaku dla Polaka, Niemiec popełnił pierwszy i ostatni podwójny błąd serwisowy! Hurkacz wygrywa 6:4, 7:6(4)!

Ależ dramaturgia! Piłka trafiła w linię, więc sędzia zmienia decyzję, a punkt przyznany Niemcowi! 6-4.

Sędzia ogłasza aut, a Gojowczyk sprawdza! Koniec meczu?

Dobry serwis, który wrócił jednak na stronę i Hurkacz pod presją odegrał dobrą piłkę, której Niemiec nie był w stanie przebić na drugą stronę. Co najmniej 3 piłki meczowe!

Świetny serwis, Hurkacz był przy siatce i miał piłkę na rakiecie, ale zagrał smecz w siatkę! Fatalny błąd Polaka. 5-3.

Tym razem Hurkacz popełnił niewymuszony błąd, ale przy swoich dwóch serwisach prowadzi 5-2.

Gojowczyk ponownie odbija w siatkę i przy zmianie stron Hurkacz prowadzi 5-1!

Dwa kolejne błędy Gojowczyka, w końcu serwujący tenisista wykorzystał swoje podanie. 4-1, Hurkacz coraz bliżej zwycięstwa!

I tym razem to Hurkacz osiąga przewagę minibreaka! Ponownie błąd Niemca. 2-1.

Bardzo intensywna wymiana, w której ostatecznie Gojowczyk nie wytrzymał i zagrał w siatkę! 1-1.

Udana akcja Gojowczyka i osiąga on przewagę minibreaka. 0-1.

6:6

Gem Gojowczyk. Hurkacz popełnił błąd, a przy piłce gemowej Gojowczyk zaserwował asa. Przed nami tie-break w drugim secie!

Ponownie Niemiec broni się kapitalnym pierwszym serwisem. Równowaga.

Druga piłka meczowa dla Hurkacza po znakomitej wrzutce po słabym skrócie Gojowczyka!

Dwa świetne serwisy Gojowczyka były powtarzane, gdyż musnęły taśmę, ale za trzecim razem jego podanie okazało się wygrywające. 40-40.

Piłka meczowa po błędzie Gojowczyka!

Ale szkoda! Dobra akcja Gojowczyka do siatki, ale Hurkacz miał piłkę na rakiecie, jednak tym razem jego passing shot trafił w siatkę. Brakowało naprawdę niewiele, by Polak miał dwie piłki setowe. 30-30.

Długa wymiana wygrana przez Hurkacza znakomitym winnerem z bekhendu po przekątnej! 15-15.

Za moment Hurkacz postara się zamknąć mecz przy serwisie rywala, a na trybunach Huberta wspiera jego siostra, Nika.

6:5

Gem Hurkacz! Kolejne podanie Polaka utrzymane zwycięstwem do 0!

Dwa z rzędu asy Hurkacza, a po pierwszym Gojowczyk sprawdzał decyzję i mimo systemu challenge, nie mógł zgodzić się z tym, co zobaczył. 30-0.

5:5

Gem Gojowczyk. Kolejny dobry pierwszy serwis i Niemiec doprowadza do remisu w drugim secie.

Świetna akcja Gojowczyka zakończona idealnym smeczem z wymagającej piłki. 30-40.

Wygrywający pierwszy serwis Niemca, a w następnej akcji Hurkacz zagrał w aut, ale challengował pierwszy serwis rywala i okazało się, że piłka zlepiła się z linią. 30-30.

Gojowczyk zagrywa w siatkę! 30-0.

Dziesiąty gem otwarty kapitalnym bekhendowym winnerem z returnu! 15-0.

5:4

Gem Hurkacz! Polak na fali, Gojowczyk nie miał szansy, by nawiązać walkę w dziewiątym gemie. Wrocławianin wygrywa pewnie swój serwis "na sucho"

4:4

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE! Return Hurkacza po pierwszym serwisie blisko linii, Gojowczyk sprawdza i okazuje się, że piłka trafiła w samą linię! Kapitalne ostatnie akcje w wykonaniu Polaka

Co za winner Hurkacza! Nie wykorzystał inicjatywy po returnie, Gojowczyk zaatakował, ale nadział się na kolejnego w tym meczu passing shota w wykonaniu Polaka! Drugi break point w tym gemie.

Akcja po drugim serwisie, przeważał Gojowczyk, jednak sytuacja się uspokoiła i Hurkacz zagrał bekhendem w siatkę. 40-40.

Dwie kapitalne piłki Hurkacza i szansa na odłamanie! 40-30.

Kolejny duży niewymuszony błąd Polaka, następnie as, jednak Gojowczyk także odwdzięczył się sporym błędem z forhendu. 15-30.

3:4

Gem Hurkacz! Do gry weszły nowe piłki, a Hurkacz szybko i bez problemów wygrał gema do 0.

2:4

Gem Gojowczyk. Fatalny błąd Hurkacza, po którym był blisko, by rzucić rakietą, jednak się powstrzymał.

Hurkacz challengował as Gojowczyka i okazało się, że miał rację, jednak niestety wyrzucił return po drugim serwisie. 30-40.

Wydawało się, że czeka nas kolejny wyśmienity początek gema w wykonaniu Gojowczyka, ale Hurkacz zagrał fantastycznego passing shota po przekątnej, którym minął Niemca stojącego pod siatką. 15-30.

Przełamanie w gemie otwarcia drugiego seta było pierwszym takim momentem w turnieju Moselle Open 2021.

2:3

Gem Hurkacz! Po akcji na 40:15 sędzia poprosił, by nie wykonywać zdjęć z fleszem podczas wymian. Następnie bardzo nieudane zagranie Hurkacza, które wylądowało w siatce, ale przy 40:30 zdołał zamknąć gema.

Dwa szybkie punkty Hurkacza, ale następnie nie obronił się pod presją rywala w wymianie. 30-15.

1:3

Gem Gojowczyk. Niemiec odpowiada swoim gemem wygranym do 0.

Piorunujące otwarcie czwartego gema - dwa asy i wygrywający pierwszy serwis Gojowczyka. 0-40.

1:2

Gem Hurkacz! Gem bez większej historii, po raz pierwszy w tym meczu Polak wygrał swoje podanie "na sucho"

0:2

Gem Gojowczyk. Przy piłce gemowej drugi z rzędu return w siatkę po drugim serwisie Niemca.

Bolesny błąd z returnu po drugim serwisie przy równowadze. Zamiast szansy na break pointa, piłka gemowa dla rywala.

Było 30-15 po błędzie Gojowczyka z forhendu, ale w następnej akcji Niemiec popisał się znakomitym wolejem. 30-30.

0:1

Gem Gojowczyk PRZEŁAMANIE. Świetny winner z returnu po drugim serwisie, bardzo słaby gem w wykonaniu Hurkacza

Hubert rozpoczął drugiego seta od swojego serwisu, ale niestety popełnił dwa niewymuszone błędy, czym dał rywalowi dwa break pointy. 15-40.

6:4

GEM, SET HURKACZ! Kolejny błąd Gojowczyka i Hubert przełamuje rywala w najważniejszym momencie, czym zapisuje pierwszego seta na swoim koncie!

I Gojowczyk wyrzuca w aut po długim returnie w linię! Piłka setowa dla Hurkacza!

Kapitalny winner z returnu po drugim serwisie! Ponownie równowaga.

Hurkacz chciał zagrać winnera po linii, ale trafił w siatkę. Zamiast piłki setowej, akcja na 5:5.

Świetna akcja zakończona przez Niemca wolejem znad samej siatki, ale w następnym punkcie fatalny błąd z forhendu. 40-40.

Dwa dobre punkty Niemca, a następnie Hurkacz wykorzystał ostatni challenge, który okazał się trafiony! Gojowczyk odbił piłkę wywołaną jako autowa w aut, więc sędzia przyznał punkt Polakowi, z czym nie zgadzał się serwujący. Punkt jednak zapisany ostatecznie na koncie wrocławianina. 30-30.

Ciekawa wymiana, w której Gojowczyk ponownie popełnia błąd spod siatki. 15-0.

5:4

Gem Hurkacz! Wchodzimy w decydujące momenty pierwszego seta.

Dobry atak Hurkacza do siatki, po którym Gojowczyk zagrał lobem w boczny aut. 40-15.

4:4

Gem Gojowczyk. Od momentu przewagi Hurkacza, Niemiec wygrał po pierwszym serwisie, a następnie zaserwował 2 asy.

Znakomity pierwszy serwis Niemca i równowaga.

Było 0-30, Niemiec osiągnął przewagę m.in. asem, ale w trzech następnych akcjach popełnił błędy. Break point dla Hurkacza! 40-30.

4:3

Gem Hurkacz! Polak zamyka "lacostowskiego" gema asem serwisowym.

Wydawało się, że Gojowczyk rozgrywa kapitalną akcję, począwszy od returnu, ale przy siatce zagrał woleja w siatkę. 40-30.

Niemiec zaatakował drugi serwis Polaka i ruszył do siatki, ale Hurkacz znakomicie wrzucił mu piłkę pod nogi i Gojowczyk nie dał rady przebić piłki. 15-30.

Hurkacz wykorzystał drugi challenge na sprawdzenie pierwszego serwisu i ponownie nie trafił z decyzją. Po drugim serwisie kapitalny winner z returnu Gojowczyka, a Polakowi została tylko jedna szansa na challenge. 0-15.

3:3

Gem Gojowczyk. Kolejne pewne zagrania Niemca, który wygrywa swój serwis do 15.

Sędzia przed serwisem Gojowczyka poprosił publiczność o zachowanie spokoju, a następnie Hurkacz wykorzystał challenge na zagranie, które okazało się autowe. 15-30.

3:2

Gem Hurkacz! Mimo że do 30, dość pewne zwycięstwo Polaka w piątym gemie pierwszego seta.

Dobry gem pod względem serwisu, ale niestety w dwóch akcjach Hurkacz popełnił niewymuszone błędy. 30-30.

2:2

Gem Gojowczyk. Niestety, trzy bardzo udane akcje Niemca i ostatecznie wyrównuje on stan pierwszego seta. Gema zakończył asem z drugiego serwisu.

Break point dla Hurkacza! Znakomity return trudnego serwisu, później kapitalny zakręcony forhend po linii i Gojowczyk nie był w stanie przebić tej piłki.

Świetny winner z forhendu Polaka, a następnie dłuższa wymiana zakończona błędem Niemca. 30-30.

Gojowczyk wydaje się być pewniejszym zawodnikiem na początku meczu, ale miejmy nadzieję, że Hurkacz potrzebuje trochę więcej czasu, by wejść na najwyższe obroty. 0-30.

2:1

Gem Hurkacz! Ponownie nie bez problemów, ale ostatecznie Polak zapisuje gema na swoim koncie.

Mocny serwis, ale wrócił na stronę Polaka i nastąpiła wymiana, w której na szczęście Niemiec pomylił się z forhendu. 40-40.

Drugi break point w meczu dla Gojowczyka, czwarty punkt z rzędu wygrany przez niego.

Niestety, trzeci z rzędu punkt grany po drugim serwisie Polaka i ponownie wygrany przez Gojowczyka, który dominuje wrocławianina w takich sytuacjach. 40-40.

Było 40-0, po drodze kolejny as, ale dwie następne wymiany wygrywa Gojowczyk po drugim serwisie Polaka. 40-30.

1:1

Gem Gojowczyk. Niemiec otwiera spotkanie serwisem "na sucho".

Wydawało się, że Hurkacz kontroluje wymianę i zmierza po punkt otwarcia drugiego gema, ale Gojowczyk popisał się znakomitym passing shotem z forhendu po linii. 0-15.

1:0

Gem Hurkacz! I po asie znakomity pierwszy serwis, którego Gojowczyk nie był w stanie przebić.

Pierwszy as Polaka w meczu! Na to z pewnością liczy i on, i jego fani. 

Była piłka gemowa dla Hurkacza, ale w akcji po drugim serwisie wyrzucił on forhend na boczny aut. 40-40.

Dobry pierwszy serwis Polaka, ale wrócił na drugą stronę, jednak na szczęście Gojowczyk po chwili się pomylił. Równowaga.

W pierwszym gemie meczu od razu pierwszy break point. Niestety, "Hubi" musi bronić się przed rywalem. 30-40.

Dwa kapitalne forhendy Gojowczyka przyniosły mu punkt. Już widać, że dzisiaj przed Hurkaczem naprawdę trudne zadanie. 15-30.

Zaczynamy! Pierwszy punkt po dłuższej wymianie dla Gojowczyka, gdyż Hurkacz zagrał bekhend w siatkę.

Hurkacz jest rozstawiony z numerem 1, a Gojowczyk awansował do turnieju głównego poprzez kwalifikacje, jednak nie będzie to łatwy mecz. Niemiec przeżywa ostatnio bardzo udane tygodnie, a w przeszłości wygrał turniej w Metz w 2017 roku!

Hurkacz wygrał losowanie i wybrał serwis, więc mecz rozpocznie się od podania Polaka. W grze o zwycięstwo w turnieju Moselle Open pozostało już tylko 4 tenisistów.

Tenisiści są już na korcie! Przed nimi losowanie, następnie rozgrzewka i rozpocznie się walka o finał turnieju ATP 250 w Metz!

Wybiła godzina 14:00, a to oznacza, że do meczu pozostało już tylko kilka minut! Zapraszamy do śledzenia tego meczu z portalem sport.se.pl.

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Peter Gojowczyk w półfinale turnieju ATP 250 w Metz. Początek spotkania, w którym najlepszy polski tenisista powalczy o awans do finału, zaplanowano na godzinę 14:00.

Hurkacz - Gojowczyk NA ŻYWO RELACJA LIVE ONLINE ATP Metz WYNIK

Hubert Hurkacz zmierzy się dziś w półfinale turnieju ATP 250 w Metz z Peterem Gojowczykiem. Będzie to ich drugi pojedynek w historii, a wcześniejszy miał miejsce podczas wielkoszlemowego US Open 2020, gdy najlepszy polski tenisista pewnie pokonał Niemca 6:3, 6:4, 6:4. Teraz przed Hurkaczem zapowiada się o wiele trudniejsze zadanie, gdyż Gojowczyk notuje w ostatnich tygodniach bardzo dobre wyniki. W zakończonym niedawno US Open 2021 32-latek dobrnął aż do czwartej rundy, w której uległ w pięciu setach hiszpańskiemu utalentowanemu nastolatkowi, Carlosowi Alcarazowi. Do turnieju w Metz tenisista z Bawarii awansował przez kwalifikacje, a w głównej drabince pokonał kolejno - Antoine'a Hoanga 6:2, 3:6, 6:4, Karena Chaczanowa 6:3, 7:6(2) i Marcosa Girona 3:6, 6:1, 6:3.

Hurkacz - Gojowczyk RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE ATP Metz ONLINE

Z kolei Polak jest rozstawiony we francuskim turnieju z numerem 1, a zmagania rozpoczął od drugiej rundy. W drodze do starcia z Gojowczykiem, Hurkacz pokonał reprezentanta gospodarzy - Lucasa Pouille'a 6:2, 6:3, a także słynnego Szkota, Andy'ego Murraya  7:6(4), 6:3. Najlepszy polski tenisista walczy o awans do ATP Finals w Turynie, w których wystąpi ośmiu najlepszych tenisistów sezonu. Te prestiżowe zmagania odbędą się w połowie listopada w Turynie, a obecnie Hurkacz zajmuje 9. miejsce w rankingu ATP Race. Tuż przed nim znajdują się Rafael Nadal i Casper Ruud, a za plecami Polaka groźni są przede wszystkim Felix Auger-Aliassime oraz Jannik Sinner. Dobry wynik w Metz oraz w następnych zbliżających się turniejach może zapewnić "Hubiemu" awans do nieoficjalnych tenisowych mistrzostw świata.

Hurkacz - Gojowczyk WYNIK RELACJA LIVE w INTERNECIE Metz Hubert Hurkacz NA ŻYWO

Mecz Hubert Hurkacz - Peter Gojowczyk zostanie rozegrany w sobotę 25 września 2021 roku. Początek spotkania Hurkacz - Gojowczyk zaplanowano na godzinę 14:00. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Hurkacz - Gojowczyk w 1/2 finału turnieju ATP w Metz. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze