Hubert Hurkacz

Autor: AP Hubert Hurkacz

Zaczęło się pięknie, skończyło już gorzej. Hurkacz przegrywa z Miedwiediewem po ciężkim boju

Hubert Hurkacz od porażki zaczyna swoją przygodę z turniejem ATP Finals. Spotkanie zaczęło się dla Polaka bardzo dobrze, bo od wygrania seta w tie-breaku. Później jednak Miedwiediew wskoczył na wyższy poziom, a nasz tenisista zaczął zbyt często się mylić. Choć nie grał źle, to wystarczyło rywalowi, aby zwyciężyć w dwóch kolejnych partiach i cały mecz 6:7 (5), 6:3, 6:4. Warto podkreślić fakt, że Rosjanin przełamał Hurkacza tylko dwukrotnie - po razie w drugim i trzecim secie, co jak widać wystarczyło do zwycięstwa.

Hubert Hurkacz - Danił Miedwiediew 7:6 (5), 3:6, 4:6

Iga Świątek pożegnała się z marzeniami o grze w półfinale WTA Finals. Polka zadebiutowała w tej edycji. Pierwszy raz w historii naraz wystąpią nasi reprezentanci w obu finałach sezonu. Hubert Hurkacz w niedzielę rozpocznie walkę w męskim turnieju. Jego rywalem będzie Danił Miedwiediew, z którym w 2021 roku mierzył się dwukrotnie. Na Wimbledonie triumfował po pięciosetowej batalii, a miesiąc później przegrał w trzech setach w Toronto. Jak będzie tym razem? Zdecydowanym faworytem jest oczywiście notowany na drugim miejscu w rankingu ATP Rosjanin. Ale trudno skreślać Polaka! Szykuje się pasjonujące starcie.