Hubert Hurkacz

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Hurkacz - Miedwiediew WYNIK: Wielki mecz Hurkacza! Miedwiediew odprawiony z kwitkiem, Polak w półfinale!

2022-03-31 21:17

Hubert Hurkacz wciąż w grze o zwycięstwo w tegorocznym Miami Open! Obrońca tytułu zagrał kolejny świetny mecz na amerykańskich kortach. Tym razem rywalizował z nie byle kim, bo na przeciwko Polaka stanął Daniił Miedwiediew, a więc turniejowa "jedynka". Wrocławianin zakończył sprawy w dwóch setach, choć spotkanie obu zawodników kosztowało dość sporo sił.

Hubert Hurkacz - Daniił Miedwiediew 7:6 (7), 6:3

Hubert Hurkacz w Miami czuje się doskonale. Potwierdza to zeszłoroczny sukces, jak i tegoroczne mecze na turnieju w Stanach Zjednoczonych. Reprezentant biało-czerwonych jest na dobrej drodze, żeby znów zostać królem Miami, a udowodnił to w czwartkowy wieczór, kiedy to zmierzył się z turniejową "jedynką", Daniiłem Miedwiediewem.

Spotkanie dla Hurkacza zaczęło się wyśmienicie. Już w drugim gemie zdołał przełamać Rosjanina i mógł kontrolować przebieg wydarzeń w pierwszym secie. Polak długo prowadził z przewagą przełamania, ale kryzysowy moment przyszedł pod koniec partii. Wówczas Miedwiediew przy stanie 3:5 przełamał wrocławianina i wrócił do gry. O losach rozstrzygał tie-break.

W tym lepszy okazał się obrońca tytułu. Hurkacz wygrał decydującą partię do 7 i objął prowadzenie. W drugim secie również udało mu się przełamać rywala, ale nie tak szybko, jak miało to miejsce kilkadziesiąt minut wcześniej. Polak dokonał tego przy stanie 2:2. W kolejnej części drugiego seta widać było ogromne zmęczenie po stronie Miedwiediewa, który poprosił o pomoc medyczną. Mimo tego wrócił na kort, ale długo nie pograł, bo Hurkacz przy wyniku 5:3 znów go przełamał i awansował do półfinału imprezy.