Autor: AP Iga Świątek - Anastazja Pawluczenkowa Relacja NA ŻYWO Wynik meczu US Open 3. runda

US Open 2024

Iga Świątek rozbroiła bomby Anastazji Pawluczenkowej! Świetna Polka w 4. rundzie US Open!

2024-09-01 3:03

Iga Świątek pokonała Anastazję Pawluczenkową 6:4, 6:2 w 3. rundzie US Open. Bardzo silna fizycznie i doświadczona Rosjanka zajmuje 27. miejsce w rankingu WTA, a w Nowym Jorku spisywałą się bardzo dobrze. Świątek i Pawluczenkowa grały ze sobą wcześniej raz, a Polka wygrała wtedy łatwo 6:0, 6:0, ale Rosjanka odbudowywała wtedy formę po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Teraz zawiesiła liderce rankingu WTA poprzeczkę bardzo wysoko, szczególnie w pierwszym secie. Iga rozegrała jednak znakomite spotkanie. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Pawluczenkowa dzisiaj w nocy w 3. rundzie US Open.

Na żywo

Iga Świątek - Anastazja Pawluczenkowa

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Anastazja Pawluczenkowa w 3. rundzie US Open. Początek spotkania o godzinie 1 w nocy soboty na niedzielę

Przed meczem Iga Świątek ucięła sobie pogawędkę z Sereną Williams

W 4. rundzie na lepszą w meczu Iga Świątek - Anastazja Pawluczenkowa czeka już kolejna Rosjanka - Ludmiła Samsonowa

W Nowym Jorku warunki w sesji wieczornej są nieco inne niż w dziennej. Zobaczymy jak sobie z tym poradzi Iga Świątek

Iga Świątek i Anastazja Pawluczenkowa właśnie pojawiły się na Arthur Ashe Stadium

1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Na koniec prosty błąd Pawluczenkowej. Iga od razu przełamuje podanie rywalki

2:1

Gem Pawluczenkowa. Dobry gem serwisowy Rosjanki. Mocno serwowała i szybko kończyła wymiany

15-0 Pewny bekhend Polki po dobrym serwisie. Dużo dziś serwuje na ciało rywalki

30-0 Iga błysnęła teraz sprawnością i dobrą defensywną. Doczekała się błędu rywalki

15-30 Iga returnowała ramą rakiety, wysoko i w aut

30-30 Niesamowite! Po returnie Igi piłka odbiła się tuż za siatką i... wróciła na jej stronę. Zgodnie z przepisami, punkt dla Igi

30-40 Mocny serwis Pawluczenkowej

3:2

Gem Pawluczenkowa. Rosjanka łapie kontakt. Bardzo dobrze się serwuje. Na koniec nieudany return Igi Świątek

15-15 Rosjanka przestrzeliła z forhendu

30-15 Po woleju Rosjanki Polka dobiegła do piłki i popisała się ładnym minięciem

30-30 Minimalnie niecelny return Igi

40-40 Wymuszony błąd Rosjanki, w biegu trafiła prawie panią arbiter

Kolejna równowaga

Znów jest równowaga po błędzie Rosjanki

Rosjanka wciąż nie może skończyć gema. Równowaga

4:3

Gem Pawluczenkowa. Na koniec kapitalna akcja Rosjanki, trafiła mocno w sam narożnik kortu. Długi gem, walka na przewagi. Iga w kluczowych momentach popełniała błędy

0-15 Duży aut po bekhendzie Igi

0-30 Podwójny błąd serwisowy Polki. Źle się zaczął ten gem

15-30 Rosjanka zagrała w siatkę

30-30 Mocny ale autowy return Pawluczenkowej

40-30 Taśma pomogła Idze, wyhamowała piłkę po potężnym returnie rywalki

5:3

Gem Świątek. Bardzo ważny moment. Serwująca Iga przegrywała 0-30, ale udało się opanować sytuację

15-0 Błąd Rosjanki po agresywnym returnie Polki

15-15 Mocny serwis Pawluczenkowej

30-15 Pewny bekhend Igi, wcześniej trafiła idealnie w linię z forhendu, otwierając sobie kort

30-30 Duży aut po zagrani Igi, a była dobra okazja, żeby minąć atakujuącą przy siatce rywalkę

30-40 Świetny wolej Pawluczenkowej

5:4

Gem Pawluczenkowa. Na koniec szybka wymiana zakończona świetnym bekhendem Rosjanki. Pawluczenkowa nie składa broni, powalczy jeszcze o tego seta

15-0 Dobry serwis Polki

30-0 Pewny drive-volley Igi, efektowne uderzenia z powietrza

40-0 Posędziowała Rosjanka i zdziwiona, że Iga trafiła w kort, odegrała na aut. Piłki setowe

6:4

GEM I SET IGA ŚWIĄTEK. Polka wygrywa pierwszego seta. Na koniec gem do zera. Wysoki poziom tego meczu. Zdecydowało przełamanie na samym początku

Trwa przerwa toaletowa

Początek drugiego seta. Serwuje Pawluczenkowa

0-15 Iga trafiona przy siatce przez rywalkę. Wymowne spojrzenie Polki. Rosjanka nawet nie przeprosiła

6:4, 1:1

Gem Świątek. Iga przegrywała 15-30, ale potem lepiej serwowała i grała bardzo skutecznie

15-0 Co za wymiana! Iga błysnęła najpierw szybkością, a potem sprytem przy siatce

30-0 Autowy forhend Rosjanki

40-0 Iga ma trzy breakpointy po dokładnym forhendzie

6:4, 2:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE! Polka wygrywa gema do zera przy podaniu Rosjanki. Świetne akcje naszej gwiazdy

15-0 Szybka wymiana, pierwsza pomyliła się Rosjanka

30-0 Dobry serwis Igi Świątek

40-0 Return Pawluczenkowej w siatkę

40-15 Rosjanka ładnie przyśpieszyła z forhendu

6:4, 3:1

Gem Świątek. Na koniec gema kapitalna reakcja Igi na mocny return rywalki. Nisko na nogach odegrała mocno po crossie

15-0 Świetny return Igi

30-0 Autowy bekhend Rosjanki. Znów dobry return Polki

40-0 Ale gra teraz Iga! Teraz morderczy forhend z dużą rotacją

40-15 Autowy return Polki

6:4, 4:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Na koniec błąd Pawluczenkowej. Iga prowadzi z podwójnym przełamaniem

15-0 Dobry serwis liderki rankingu

30-0 Znów kapitalny serwis

40-0 Iga pewnie wygrywa kolejne punkty

40-15 Znakomity skrót Pawluczenkowej

6:4, 5:1

Gem Świątek. Iga zagarnia piątego gema z rzędu i jest już blisko awansu do 4. rundy, gdzie czeka Ludmiła Samsonowa

0-15 Minimalnie niecelny return Polki

15-15 Rosjanka znów spróbowała skrótu, ale tym razem nie było to dobre zagranie

15-30 As serwisowy Pawluczenkowej

15-40 Niecelny return Świątek

6:4, 5:2

Gem Pawluczenkowa. Na koniec znakomity bekhend Rosjanki, która przerywa serię Polki, przedłużając swoje nadzieje na odwrócenie losów rywalizacji

0-15 Zaskakujący forhend Pawluczenkowej

15-15 Świetny forhend Polki z morderczą rotacją

30-15 A teraz kapitalny bekhend Igi i bojowe "JAZDA!"

40-15 Piłki meczowe

6:4, 6:2

KONIEC! JAZDA! Iga Świątek w 4. rundzie po kapitalnym meczu! Polka pokonała Anastazję Pawluczenkową 6:4, 6:2. Rosjanka na koniec przeprosiła chyba Igę przy siatce, za to, że w pierwszym secie trafiła ją piłkę

Iga Świątek w poniedziałek rozpocznie już 119. tydzień panowania jako numer 1, ale bukmacherzy typując mistrzynię US Open nieco wyżej oceniają szanse Aryny Sabalenki, która dzień wcześniej zameldowała się pewnie w 4. rundzie. Podobnie uważają słynni John McEnroe i Mats Wilander, byli liderzy rankingu, obecnie eksperci Eurosportu. Ich zdaniem w grze Igi Świątek widać było ostatnio wyraźne słabości, które mogą okazać się kluczowe w walce o tytuł mistrzyni US Open. Między innymi wyraźnie zmęczenie. - Moje oczekiwania nie są tak wysokie w porównaniu z zeszłym rokiem, bo wiem, że to był naprawdę intensywny sezon, a po igrzyskach nie było łatwo. Dlatego czuję się najlepiej, kiedy skupiam się tylko na treningu i harówce na korcie, na ulepszaniu swojej gry, a nie na wynikach. Postaram się zachować to nastawienie i wszystko robić krok po kroku - powiedziała Iga Świątek.

Świątek - Pawluczenkowa RELACJA NA ŻYWO WYNIK US Open 2024

Iga Świątek awans do 3. rundy US Open 2024 wywalczyła po zwycięstwie 6:0, 6:1 nad Japonką Eną Shibaharą. - Jestem zadowolona ze swojej gry. Była naprawdę solidna i aktywna. Czułam rytm o wiele lepiej niż w pierwszym meczu - powiedziała Polka. Liderka rankingu rok temu odpadła w Nowym Jorku w 4. rundzie po porażce z Jeleną Ostapenko. Zatem już tylko jedno zwycięstwo dzielą ją od powtórzenia tego wyniku. Na jej drodze stoi teraz Anastazja Pawluczenkowa, która pokonała 5:7, 6:1, 6:2 Włoszkę Elisabettę Cocciaretto. Potężnie zbudowana Rosjanka to zawodniczka bardzo silna fizycznie i doświadczona. 33-latka dochodziła do ćwierćfinałów wszystkich czterech Szlemów, a w 2021 r. grała w finale Roland Garros (przegrała z Barbarą Krejcikovą). Grę opiera na mocnym serwisie, potężnych returnach i silnych płaskich uderzeniach z głębi kortu. Iga Świątek rok temu zdemolowała ją 6:0, 6:0 na mączce w Rzymie, ale Pawluczenkowa odbudowywała wtedy formę po długiej kontuzji.