Iga Świątek_1_PUBL

Autor: AP Iga Świątek

Iga Świątek ODPADŁA z turnieju WTA w Cincinnati po zaciętym meczu z Anett Kontaveit

2019-08-14 21:26

Iga Świątek - Anett Kontaveit WYNIK RELACJA NA ŻYWO WTA Cincinnati LIVE. Iga Świątek rozegrała kolejny dobry mecz, ale tym razem zabrakło trochę doświadczenia i dokładności w końcówkach zaciętych setów. W II rundzie turnieju WTA w Cincinnati 18-letnia Polka przegrała 4:6, 6:7(2) z zajmującą 20. miejsce w rankingu Estonką Anett Kontaveit. W drugim secie Iga prowadziła już 5:3, ale rywalka wyrównała. Świątek ostatnio rozegrała w krótkim czasie bardzo dużo meczów i pewnie zmęczenie młodziutkiej tenisistki też miało znaczenie. Poniżej zapis naszej relacji na żywo i wynik meczu Świątek - Kontaveit w II rundzie turnieju WTA w Cincinnati.

Świątek - Kontaveit RELACJA NA ŻYWO WTA Cincinnati LIVE WYNIK ONLINE

Iga Świątek poznała rywalkę w II rundzie turnieju WTA w Cincinnati. Polska tenisistka zagra z Estonką Anett Kontaveit. Dużo polskich kibiców miało pewnie nadzieję, że Iga zmierzy się z Andżeliką Kerber, ale zameldowana w Puszczykowie niemiecka tenisistka przegrała z Kontaveit (6:7, 2:6). 18-letnia Iga Świątek po słabszych występach na trawie wróciła w wielkim stylu do cyklu WTA. Po zmianie nawierzchni młoda Polka imponuje formą, ogrywając mocne przeciwniczki z głośnym nazwiskami. Najpierw był turniej WTA w Toronto, do którego Iga Świątek przebiła się w kwalifikacjach. W II rundzie zawodniczka Legii Warszawa sprawiła wielką sensację, ogrywając 1:6, 6:3, 6:4 słynną Dunkę Karolinę Woźniacką. W boju o ćwierćfinał grała jak równa z równą z Japonką Naomi Osaką, która właśnie wróciła na tron liderki rankingu. Przegrała (6:7, 4:6), ale w tym spotkaniu też zagrała znakomicie. Po występie w turnieju WTA w Toronto Iga przeniosła się z Kanady do USA i niemal z marszu, bez odpoczynku, rozpoczęła walkę w kwalifikacjach do turnieju WTA w Cincinnati. Przeszła obie rundy, meldując się w głównej drabince. Młodziutka Polka w krótkim czasie rozegrała bardzo dużo długich spotkań. Dlatego można było mieć obawy, jak Świątek zniesie trudy tak dużej dawki tenisa. Mecz z Francuzką Caroline Garcią (nr 25) w I rundzie turnieju głównego w Cincinnati pokazała, że znosi je bardzo dobrze. Polka znów zagrała świetne spotkanie. W pierwszym secie roztrwoniła przewagę 5:2, ale w tie-breaku udźwignęła presję, prezentując bardzo dojrzały tenis. Drugi set był już popisem gry rozpędzonej Igi, która zdemolowała bezradną Garcię, byłą czwartą rakietę świata. Iga Świątek właśnie awansowała na 55. miejsce w rankingu WTA. Tak wysoko jeszcze nigdy nie była, a jest już w zasadzie pewne, że Polka pobije znowu swój życiowy rekord. Świątek po awansie do II rundy WTA Cincinnati wskoczy już pewnie do Top-50 notowania tenisistek.

Świątek - Kontaveit NA ŻYWO WYNIK WTA Cincinnati RELACJA LIVE ONLINE

Mecz Iga Świątek - Anett Kontaveit w II rundzie turnieju WTA w Cincinnati zostanie rozegrany w środę 14 sierpnia. Początek meczu Iga Świątek - Anett Kontaveit ok. godziny 18.30 czasu polskiego. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo online z meczu Iga Świątek - Anett Kontaveit.