Autor: AP Iga Świątek odpadła z turnieju WTA w Cincinnati! Dramatyczna końcówka i pierwsza porażka z Coco Gauff!

WTA Cincinnati

2023-08-19 20:13

Iga Świątek przegrała z Coco Gauff 6:7, 6:3, 4:6 i odpadła z turnieju WTA w Cincinnati w półfinale. To pierwsza porażka Polki z tą 19-letnią Amerykanką po siedmiu kolejnych wygranych meczach, w których nasza gwiazda nie straciła ani jednego seta. Coco Gauff zagrała dużo lepiej niż w poprzednich spotkaniach z liderką rankingu WTA, która grała nierówno, popełniając kosztowne błędy w ważnych momentach. W pierwszej partii Iga zmarnowała piłki setowe i przegrała ją po tie-breaku. Rozkręciła się w drugim secie, ale w decydującym znów się pogubiła. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik półfinału Świątek - Gauff.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?

Iga Świątek - Gauff RELACJA NA ŻYWO WYNIK półfinał WTA Cincinati

Iga Świątek walczy z Coco Gauff w półfinale turnieju WTA w Cincinnati. Polka  jest prawdziwą zmorą młodej Amerykanki, którą ograła już siedem razy. Nie przegrała z nią ani jednego seta. W tym sezonie Iga Świątek ograła już Coco Gauff dwa razy - 6:4, 6:2 w ćwierćfinale Roland Garros 6:4, 6:2 oraz 6:4, 6:2 w Dubaju. Atuty 19-latki z USA to mocny płaski serwis, solidny bekhend, szybkość i dobra gra przy siatce. Słabością jest dość niepewny forhend, co Polka potrafiła wykorzystywać. - Grałyśmy z Coco wiele razy, więc znam jej tenis, ale nigdy nie wiadomo, co teraz wymyśli - powiedziała Iga Świątek. Gauff jednak ostatnio zrobiła wyraźnie postępy, a każda seria kiedyś się kończy. Porażka Polki byłaby jednak dużą niespodzianką.

Iga Świątek - Coco Gauff WYNIK NA ŻYWO WTA Cincinnati Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

- Myślę, że dokonałem pewnych ulepszeń przeciwko niej od ostatniego razu, kiedy z nią grałem - powiedziała Coco Gauff. - Po prostu zamierzam wyjść na kort i kontynuować plan, który realizowałem w ostatnich kilku meczach. Czuję się o wiele pewniej, wchodząc w to jutro. Ale ona jest łatwą przeciwniczką, zwłaszcza przeciwko mnie. Myślę, że naprawdę muszę podejść do tego punkt po punkcie i starać się być mentalnie zaangażowaną w każdą piłkę - dodała Amerykanka. Sympatyczna Coco ma wielki talent, nazywana jest następczynią sióstr Williams, ale na Igę nie znalazła dotąd sposobu. Liderka rankingu pokonała też Amerykankę 6:3, 6:0 w WTA Finals w Teksasie, 6:0, 6:3 na drodze do triumfu w San Diego 2022, w Miami (6:3, 6:1) i w finale Roland Garros (6:1, 6:3).

Iga Świątek - Coco Gauff Relacja na żywo Półfinał WTA Cincinnati Iga Świątek wynik meczu dzisiaj

Mecz Iga Świątek - Coco Gauff w półfinale turnieju WTA w Cincinnati zostanie rozegrany w sobotę 19 sierpnia. Początek meczu Świątek - Gauff o godzinie 17 polskiego czasu. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Gauff w Cincinnati.