Autor: AP Iga Świątek - Donna Vekić RELACJA NA ŻYWO Zacięta walka, pierwszy set dla Polki! WTA Rzym Iga Świątek - Vekić WYNIK NA ŻYWO

RELACJA NA ŻYWO

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie po nerwowym meczu! Świątek - Vekić WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-05-16 16:28

Iga Świątek długo musiała czekać na mecz z Donną Vekić (nr 24) w 4. rundzie turnieju WTA w Rzymie. Padający deszcz zmusił organizatorów do przełożenia spotkania z poniedziałku na wtorek, ale w końcu udało się zagrać. Broniąca tytułu liderka rankingu WTA popełniała dzisiaj dużo błędów, ale w najważniejszych momentach pokazała klasę. W ćwierćfinale na Igę Świątek czekała już Jelena Rybakina. W środę nasza gwiazda znów zagra ze swoją wielką rywalką, z którą przegrała w tym roku dwa razy - w Australian Open (4:6, 4:6) i w Indian Wells (2:6, 2:6). Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Vekić dzisiaj w Rzymie.

Iga Świątek - Vekić RELACJA NA ŻYWO WTA Rzym Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek właśnie rozpoczęła już 59. tydzień panowania na tronie liderki rankingu WTA, a już dzisiaj zagra kolejny mecz. Tylko czy deszcz na to pozwoli? Wczoraj w Rzymie lało, a rywalizacja została przerwana. Mecz Świątek został przełożony na wtorek. Rywalką Polki w 4. rundzie turnieju WTA w Rzymie (1/8 finału) jest Chorwatka Donna Vekić (nr 24), z którą nasza gwiazda toczyła już emocjonujące i zacięte boje. Iga Świątek w tym turnieju straciła tylko dwa gemy, rozgromiła 6:2, 6:0 Ukrainkę Łesię Curenko, a wcześniej zdemolowała 6:0, 6:0 Rosjankę Anastazję Pawluczenkową. - Dobrze się tutaj czuję, te warunki mi pasują. Uczyłam się grać na podobnych kortach - mówi Iga Świątek o mączce w Rzymie. Donna Vekić wczoraj późno wieczorem kończyła mecz z Rosjanką Ludmiłą Samsonową (2:6, 7:6, 6:2), który kosztował ją dużo sił. Korzystała z przerwy medycznej. To może mieć dzisiaj duże znaczenie.

Iga Świątek - Vekić WYNIK NA ŻYWO WTA Rzym Iga Świątek mecz dzisiaj RELACJA LIVE

Iga Świątek awans do 4. rundy w Rzymie wywalczyła, ogrywając 6:2, 6:0 Ukrainkę Łesią Curenko. Broniąca tytułu Polka zaczęła nerwowo, przegrywała 0:2, ale na Korcie Centralnym w Rzymie bardzo krótko pachniało sensacją. Zaraz potem Iga Świątek podkręciła tempo i w swoim stylu odjechała rywalce, wygrywając 12 gemów z rzędu. - Po dość kiepskim początku udało mi się dość szybko odrobić straty, więc cieszę się, że rozegrałem solidny mecz – powiedziała Iga Świątek. - To było po prostu kolejne doświadczenie na Korcie Centralnym i cieszę się, że nie padało - dodała z uśmiechem.

Iga Świątek - Vekić NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Rzym Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj w Rzymie

Iga Świątek i Donna Vekić w Rzymie zagrają ze sobą już po raz czwarty. Chorwatka dobrze spotkań z Polką nie wspomina, bo bilans tej rywalizacji to 3-0 dla naszej tenisistki, która teraz też będzie oczywiście faworytką. Najpierw były dwa pamiętne boje Świątek z Vekić w 2020 r. Oba zacięte, ale wygrane przez Polkę w dwóch setach - 7:5, 6:3 w Australian Open i 6:4, 7:5 w Dausze. Trzeci mecz panie rozegrały pod koniec poprzedniego sezonu w San Diego. Iga Świątek wygrała wtedy 6:3, 3:6, 6:0. - Na pewno grają szybciej niż moje dwie poprzednie rywalki tutaj, więc będę musiała być na to gotowa - powiedziała Iga Świątek, pytana o kolejny mecz, nie wiedząc jeszcze, czy zagra z Vekić czy z Samsonową.

WTA Rzym: Iga Świątek - Donna Vekić RELACJA NA ŻYWO ONLINE WYNIK LIVE w INTERNECIE

Chorwatka Donna Vekić ma 27 lat i 179 cm wzrostu, a w rankingu WTA zajmuje 24. miejsce. W czasie meczu z Ludmiłą Samsonową korzystała z przerwy medycznej, a to spotkanie na pewno kosztowało ją dużo sił. Efektowna blondynka już w wieku 16 lat przebiła się do Top-100 rankingu WTA. - Wtedy zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Zainteresowanie chorwackich mediów mnie przerosło, tym bardziej, że kiedy wpadłam w dołek formy, zaczęły pisać o mnie przykre rzeczy. Potrzebowałam kilka lat żeby oswoić się z tym wszystkim - zwierzała się Donna, która długo nie potrafiła odnaleźć się w seniorskim tenisie. Grała słabo i znana była głównie jako dziewczyna starszego od niej o 11 lat Stana Wawrinki (rozstali się w burzliwej atmosferze).

Iga Świątek mecz dzisiaj RELACJA NA ŻYWO WTA Rzym Świątek - Vekić WYNIK LIVE

Mecz Iga Świątek - Donna Vekić w 4. rundzie turnieju WTA w Rzymie zostanie rozegrany we wtorek 16 maja 2023. Początek meczu Świątek - Vekić po godzinie 13.30 (nie wcześniej). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Vekić w Rzymie.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!