Iga Świątek - Gauff O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj Półfinał WTA Dubaj KIEDY gra Iga Świątek półfinał dzisiaj 24.02.2023

i

Autor: AP Iga Świątek - Gauff O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj Półfinał WTA Dubaj KIEDY gra Iga Świątek półfinał dzisiaj 24.02.2023

WTA Dubaj

Iga Świątek - Coco Gauff O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj Półfinał WTA Dubaj KIEDY gra Iga Świątek półfinał dzisiaj 24.02.2023

2023-02-24 8:08

O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj Półfinał WTA Dubaj Iga Świątek - Gauff O której godzinie KIEDY gra Iga Świątek już dzisiaj zagra z Coco Gauff w półfinale turnieju WTA w Dubaju. Świątek i Gauff grały ze sobą pięć razy, a nasza tenisistka wygrała wszystkie te mecze, nie tracąc w nich ani jednego seta. 19-letnia Amerykanka zajmuje 6. miejsce w rankingu i choć ma ogromny talent i potencjał, nie znalazła do tej pory sposobu na Polkę. Czas na szósty mecz Świątek - Gauff, w półfinale w Dubaju. Sprawdź, o której półfinał Świątek - Gauff O której gra Iga Świątek w półfinale? KIEDY gra Iga Świątek półfinał WTA Dubaj.

Spis treści

Iga Świątek już dzisiaj zagra z Coco Gauff w półfinale turnieju WTA w Dubaju. Polka i Amerykanka doskonale się znają. Iga Świątek regularnie ogrywa ciemnoskórą tenisistkę z USA, która ma wielki talent, ale na Igę nie znalazła dotąd sposobu. Jest PLAN GIER. Początek meczu Świątek - Gauff po godzinie 14 polskiego czasu. W drugim półfinale w Dubaju Jessica Pegula zagra Barborą Krejcikovą. Poniżej więcej informacji.

O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj Półfinał WTA Dubaj Iga Świątek - Coco Gauff KIEDY gra Iga Świątek

Iga Świątek i Coco Gauff grały ze sobą w sumie już pięć razy, a Polka wygrała pewnie wszystkie te spotkania, nie tracąc w nich żadnego seta. Ostatnio ograła Coco 6:3, 6:0 w WTA Finals w Teksasie. Wcześniej z podobną łatwością zdemolowała młodą Amerykankę 6:0, 6:3 na drodze do triumfu w San Diego. W minionym roku pokonała Gauff również w Miami (6:3, 6:1) i w finale Roland Garros (6:1, 6:3). Polka będzie faworytką, ale ciemnoskóra tenisistka z USA nie zamierza składać broni. Coco Gauff zapytana o mecz z Igą Świątek, wypowiadała się o niej z szacunkiem, ale nie ukrywała też, że jej celem będzie zwycięstwo. I że wierzy w to, iż jest w stanie w końcu pokonać polską dominatorkę.

Iga Świątek O której gra dzisiaj półfinał WTA Dubaj O której gra dzisiaj Iga Świątek w Dubaju

- Czego nauczyłam się w tych poprzednich meczach z Igą? Na pewno we wszystkich pięciu zrobiłem coś złego! - zaśmiała się Coco Gauff. - Szczerze mówiąc, ona gra świetny tenis i nie bez powodu jest numerem 1 na świecie. Jutro zagram bez presji. Po prostu muszę grać w swoją grę i zdecydowanie uważam, że teraz gram lepiej niż wtedy, gdy ostatnio z nią walczyłam. Ranking to tylko liczba. Musisz wyjść na kort z wiarą, że możesz wygrać. I to właśnie zamierzam zrobić jutro - dodała Amerykanka, która w 1/4 finału pokonała 6:2, 7:5 swoją rodaczkę Madison Keys. Iga Świątek tego dnia odpoczywała, bo Czeszka Karolina Pliskova zrezygnowała z gry, oddając ćwierćfinałowy mecz walkowerem. 

Iga Świątek - Coco Gauff O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Dubaj KIEDY gra Iga Świątek w Dubaju

Igę Świątek i Coco Gauff sporo łączy. Obie już w bardzo młodym wieku musiały radzić sobie z ogromną presją oczekiwań. Ostatnio lepiej wytrzymuje tę presję Iga, ale Gauff - tak jak Świątek - zadziwia niezwykłą dojrzałością, wypowiadając się tak, jakby była dużo starsza. Często odważnie komentuje problemy polityczno-społeczne, jak rasizm czy ostatnio przemoc z użyciem broni. – Cieszę się, że tak dobrze jej idzie, bo wiem, z jak dużą presją musi sobie radzić – mówiła Iga Świątek o Cori Gauff. – Zawsze była tą wielką nadzieją na przyszłość, to musiało być dla niej trudne – dodała Polka.

KIEDY gra Iga Świątek Półfinał WTA Dubaj Iga Świątek - Coco Gauff O której półfinał Świątek dzisiaj

Iga Świątek niestety walczy w Dubaju z przeziębieniem. Już w trakcie środowego meczu z Ludmiłą Samsonową (6:1, 6:0) widać było, że Polka ma wyraźne kłopoty ze zdrowiem. Jak donosi lokalny "Khaleej Times" liderka rankingu WTA miała problemy z mówieniem. Z tego powodu nie wzięła udziału w pomeczowej konferencji prasowej. Na kilka pytań odpowiedziała za pośrednictwem internetowej aplikacji WhatsApp. „Mecz był wymagający. Ludmiła ma potężny serwis, więc bardzo się cieszę, że udało mi się utrzymać tempo. Mecz był bardziej wyrównany niż wynika to z wyniku. Czułam, że mój plan działa, więc to był dobry dzień” – stwierdziła Iga, nie wiedząc jeszcze, że jej ćwierćfinałowy mecz z Karoliną Pliskovą się nie odbędzie. Czeszka wycofała się z rywalizacji, jako powód podając infekcję wirusową i skurcze. Iga Świątek bez gry awansowała do piątkowego półfinału.

Iga Świątek - Gauff KIEDY gra Iga Świątek Półfinał WTA Dubaj O której gra Iga Świątek w półfinale

Iga Świątek mimo przeziębienia w meczu z Ludmiłą Samsonową zagrała wspaniale. Czy jednak przeziębienie nie osłabi Polki? Paula Wolecka z zespołu Igi Świątek uspokaja: "W Doha były bardzo trudne warunki, niska odczuwalna temperatura, silny wiatr i Igę po prostu przewiało. Jest lekko przeziębiona, podobnie jak parę innych zawodniczek. Konferencję odbyła wyjątkowo w formie odpowiedzi na whatsapp, żeby oszczędzać głos, bo ma z nim lekkie problemy" - wyjaśnia Paula Wolecka, PR-menedżerka liderki rankingu.

Iga Świątek O której godzinie półfinał WTA Dubaj O której półfinał Igi Świątek w Dubaju

Mecz Iga Świątek - Coco Gauff w 1/2 finału turnieju WTA w Dubaju zostanie rozegrany w piątek 24 lutego 2023 r. Początek meczu Świątek - Gauff po godzinie 14 polskiego czasu. Transmisja TV na antenie Canal+ Sport.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze